جراحي كاشت دندان به وسيله رايانه

۱۳۸۵/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1153
جراحي كاشت دندان به وسيله رايانه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از (ايسنا)، دكتر اكبر فاضل دبيراين كنگره با اعلام اين خبر افزود: دندانپزشك به كمك اين تكنيك قادر است محل دقيق ايمپلنت را شناسايي كرده و از مشكلات بعدي ناشي از قرار نگرفتن ايمپلنت در جاي صحيح خود جلوگيري كند.

وي ادامه داد: در اين شيوه ابتدا بيمار سي تي اسكن شده و سپس به كمك يك نرم افزار قطر و طول استخوان به منظور شناسايي دقيق محل ايمپلنت اندازه گيري مي‌شود.

به گفته دكتر فاضل، به كمك «استريوليتوگرافي» مدل فك انساني به وسيله پلاستيك طراحي شده، سپس محل دقيق قرار گرفتن ايمپلنت تعيين مي‌شود.

وي خاطر نشان كرد: روش پزشكي سه بعدي كه بيشتر براي بيماراني كه بر اثر حوادث جمجمه خود را از دست داده‌اند، شيوه ديگري است كه به كمك آن دندانپزشك مي‌تواند، با قطعه‌اي از جنس پلاستيك و با بهره گيري از روش استريوليتوگرافي نسبت به تعيين دقيق مكان ايمپلنت اطمينان پيدا كند.

دبيرهفتمين كنگره بين المللي انجمن پروستودنتيست‌ها يادآور شد: تكنيك‌ «ربات سرجري» يا جراحي به كمك ربات از ديگر روشهايي است كه براي نخستين بار در كشور در اين كنگره ارايه خواهد شد.

وي ادامه داد: در اين شيوه كليه اعمال كاشت دندان به وسيله يك ربات انجام شده و دندانپزشك تنها نقش يك هدايت گر را دارد.

دكتر فاضل گفت: ششمين كنگره بين المللي انجمن پروستودنتيست‌هاي ايران در تاريخ 2 تا 4 اسفند ماه سالجاري با حضور استادان داخل و خارج كشور در مركز همايش‌هاي رازي تهران برگزار مي‌شود.

وي تصريح كرد: هدف از برپايي اين كنگره كه امسال همزمان با سي و سومين سال تاسيس اين انجمن برگزار مي‌شود، ‌ارتقاي سطح علمي دندانپزشكان متخصص و عمومي و نيز آشنايي آنان با آخرين دستاوردها و يافته‌هاي علمي در زمينه پروتزهاي دنداني است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.41956s, 18q