برنامه ريزي در بخش سلامت بايد مبتني برتحقيقات باشد

۱۳۸۵/۰۹/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12
برنامه ريزي در بخش سلامت بايد مبتني برتحقيقات باشد
دكتر كامران باقري لنكراني 25 آذر در جلسه هم انديشي سياستگذاران عدالت و سلامت گفت: يكي از اشكالات مستند سازي نبود اطلاعات كافي است و هم اكنون اطلاعات عمدتا از مؤسسات ارائه دهندگان خدمت جمع آوري مي شود كه محدوديت هاي خاص خود را دارد و نمي توان اولويت عدالت محور را از آن استخراج كرد.
وي گفت: به هر نابرابري نبايد با بي عدالتي نگاه كرد و بين مساوات و عدالت تفاوت است درمقوله عدالت نه فقط بحث اخلاقي مطرح است بلكه براي دستيابي به عدالت توجه به اركان حكمت، دانش و دانايي الزامي است.
دكتر لنكراني با بيان اينكه نظام ارائه خدمات سلامت دربخش عمومي 2هدف دنبال مي شود، تصريح كرد: تامين و بهبود سلامت جمعيت تحت پوشش و كيفيت خدمت و هزينه هاي درماني و در تعادل قرارگيري اين 2 فاكتور براي كاهش نابرابري ها و بي عدالتي ها از جمله اين اهداف است.
وزير بهداشت با بيان اين كه در 25 سال گذشته بحث اصلاحات در نظام سلامت بحث همه گير و موضوع روز جهان شده است، گفت: امروزه از اصلاحات در نظام سلامت به اپيدمي اصلاحات در اين نظام تعبير مي شود.
وي ادامه داد: گسترش شبكه بهداشتي و توسعه آن تشكيل وزارت بهداشت و انتزاع آموزش پزشكي از وزارت علوم ازقدم هايي است كه براي اصلاحات در نظام سلامت برداشته شده است و اين درشرايطي است كه بهبود شاخص هاي بهداشتي ودرماني، كنترل بيماري ها و افزايش كيفيت سلامت همگي نتيجه تلاش اصلاحات صورت گرفته طي 27 سال بوده كه در 5سال اخير جدي تر شده است.
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي ياد آور شد: افراد بايد بيشتر از خدمات عمومي سلامت بهره مند شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.50081s, 19q