چهار راه ساده براي مقابله با گرمايش جهاني

۱۳۸۵/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1222
چهار راه ساده براي مقابله با گرمايش جهاني
به گزارش سلامت نيوز به نقل از پايگاه خبري سي‌.ان.ان، اگرچه دانشمندان با ارايه راهكارهاي كلان در زمينه كاهش گرمايش كره زمين اقدام كرده‌اند اما در سال‌هاي اخير روش‌هاي مطرح شده هر چند كوچك مي‌تواند در جلوگيري از بوجود نيامدن پديده گلخانه‌اي موفق عمل كند.
بنابراين گزارش، دانشمندان و مهندسان چهار راه را كه به نظر ساده و پيش‌پا افتاده مي‌رسد براي كاهش تغيير اقليم و گرمايشي جهاني پيشنهاد كرده‌اند كه از آن جمله مي‌توان به كاهش گرمايش خانگي، كاهش استفاده از وسايل منزل، استفاده از بازيافت هرچه بيشتر مواد و كاهش نوردهي محيط اشاره كرد.
همچنين مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد، اگر فقط مصرف انرژي در انگلستان يك درجه كاهش يابد، 4 درصد در كاهش گرمايش جهاني موثر خواهد بود.
اين گزارش حاكيست؛ به گفته مهندسان محيط زيست استفاده از لامپ‌هاي كم‌مصرف در بين تمام افراد روي كره‌زمين به جاي لامپ‌هاي سنتي مي‌تواند 20 درصد گرمايش جهاني را كاهش دهد.
از راهكارهاي ديگر در مقابله با تغيير اقليم مي‌توان به استفاده نكردن از ماشين‌هاي لباسشويي، ظرفشويي و خشك‌كن لباس، قرار ندادن كتري آب جوش بيش از زمان مقرر بر روي شعله اشاره كرد.
بر اساس اين گزارش، مطالعات پژوهشگران نشان مي‌‌دهد افزايش بازده سوخت‌هاي اتومبيل‌هاي شخصي و عمومي و كاهش استفاده از اتومبيل‌هاي شخصي به ميزان قابل توجهي از انتشار گازهاي گلخانه‌اي مي‌كاهد.
يادآور مي‌شود، توليد مواد غذايي با بسته‌بندي كمتر و استفاده از وسايل گرماده كمتر از صرف هزينه سالانه 30 ميليارد پوند در زمينه مقابله با گرمايش‌هاي جهاني  و تغيير اقليم جلوگيري مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97707s, 18q