صندوق حمايت از بيماران صعب العلاج سال آينده تاسيس مي‌شود

۱۳۸۵/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1286
صندوق حمايت از بيماران صعب العلاج سال آينده تاسيس مي‌شود


به گزارش سلامت نیوزاميدوار رضايي در گفت و گو بافارس، افزود: در صورت تصويب اين طرح همه بيماران خاص و صعب العلاج و بيماراني كه به علت مصرف فرآروده هاي خوني آلوده مبتلا شده‌اند و افرادي كه به علت فقر توان پرداخت هزينه‌هاي درمان اين بيماريها را ندارند تحت پوشش حمايتهاي دولت به صورت بيمه‌اي قرار مي‌گيرند.
وي اضافه كرد:‌ علاوه بر بيماران خاص و صعب العلاج و بيماراني كه به علت مصرف فرآورده‌هاي خوني آلوده به ايدز يا هپاتيت مبتلا مي‌شوند مانند آنچه براي بيماران هموفيلي رخ داد، بيماران ديگري نيز هستند كه به علت بيماري و پرداخت هزينه‌هاي درمان، هست و نيست خود را از دست مي‌دهند و نيازمند حمايت دولت در زمان بيماري هستند.
وي گفت: در زمان حاضر حدود 3 درصد جمعيت كشور به علت هزينه هاي درمان همه چيز خود را از دست مي‌دهند و در فقر و نداري و قرض فرو مي‌روند كه حدود 2 ميليون نفر از جمعيت كشور را شامل مي‌شوند، قرار بود با بهبود خدمات بيمه‌اي و واقعي شدن سرانه و تعرفه خدمات پزشكي اين ميزان تا پايان برنامه توسعه چهارم به يك درصد جمعيت كشور كاهش يابد اما به هر حال اگر اين هدف نيز محقق نشود دولت مي‌تواند در قالب صندوق حمايت از اين بيماران از آنان حمايت كند.
رضايي افزود: هنوز سقف اعتبارات اين صندوق و محل تشكيل آن مشخص نشده است و اين مسائل در جزئيات طرح بحث و تصويب مي‌شود اما براي تامين اعتبارات آن علاوه بر اعتبارات دولتي از كمكهاي مردمي نيز استفاده مي‌شود كه بايد در متن قانون مشخص شود.
وي اضافه كرد: تاسيس صندوق حمايت از بيماران صعب العلاج يك قانون دائمي خواهد بود كه ممكن است تحت نظر وزارت بهداشت، وزارت رفاه يا رياست جمهوري باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.38222s, 19q