راه اندازی 100 مرکز درمان معتادان تزریقی در نیمه دوم اسفند

۱۳۸۵/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1327
راه اندازی 100 مرکز درمان معتادان تزریقی در نیمه دوم اسفند

وزیر بهداشت خبر داد:  وجود 5 هزار پروژه نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور / راه اندازی 100 مرکز درمان معتادان تزریقی در نیمه دوم اسفند

 در حال حاضر 5 هزار پروژه نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور وجود دارد که از این تعداد پروژه نیمه تمام ، تنها 1500 پروژه دارای ردیف اعتباری است.
 به گزارش خبرنگار مهر در زنجان ، دکتر کامران باقری لنکرانی در مراسم افتتاح دانشکده داروسازی زنجان افزود: ایران امروز توانسته به کمک صبر و استقامت خود قله های پیشرفت و توسعه را فتح نموده و به عنوان کشوری نمونه در جهان شناخته شود.
 وی در ادامه از افزایش 55 درصدی پذیرش دانشجو در رشته دارو سازی در کشور خبر داد و تاکید نمود: این یک جهش بزرگ در حوزه دارو سازی و عرصه علمی کشور است.
 لنکرانی گفت: در حال حاضر در کشور 10 هزار داروساز فعالیت می نمایند و تعداد 7 هزار داروخانه ، 60 شرکت داروسازی و 38 شرکت تولید مواد اولیه فعالیت دارند.
 وی تاکید کرد: در حال حاضر گردش بازار مالی داروی کشور حدود 5/1 میلیارد دلار است که از این میزان 95 درصد را تولیدات داخلی و تنها 5 درصد را تولیدات خارجی تشکیل می دهد که دارای ارزش افزوده بالایی بوده و باید تلاش کنیم 5 درصد داروی وارداتی را نیز در کشور تامین نماییم.
 وزیر بهداشت ، صادرات داروی کشور را در حدود 60 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این اقلام صادراتی که شامل 12 محصول است غالبا تجهیزات اتاق عمل ، مانیتور ، یونلیت های دامپزشکی و برخی موارد دیگر است که به 20 کشور جهان صادر می شود.
 لنکرانی ، نگاه وزارت بهداشت به صادرات را نگاهی وسیع عنوان و تاکید نمود: در تلاش هستیم روند صادرات را در آینده و به سرعت افزایش دهیم که درهمین راستا نمایشگاه ایران مت ، خرداد 86 در کشور برگزار خواهد شد.
 وی با تاکید بر این مطلب که در زمینه تولید تجهیزات پزشکی دارای وضعیت مطلوبی هستیم ، گفت: در تولید محصولات یک بار مصرف وضعیت خوبی داریم ولی در تولید تجهیزات بزرگ و سرمایه ای کار طولانی مدت و زیادی پیش رو داریم.
 لنکرانی تاکید نمود: در حال حاضر در تولید 16 نوع محصول پزشکی موفق به کسب استاندارد اروپا شده ایم.
 وی ، توجه به ارزش خدمت گذاری را مهمترین هدف و سیاست وزارت بهداشت در دولت نهم عنوان و افزود: وزارت بهداشت قبول دارد که تعرفه بخش خصوصی بیشتر باشد ولی باید این تعرفه علمی و از روی اصول طراحی شود.
 وزیر بهداشت گفت: امسال 75 درصد پذیرش های صورت گرفته در بیمارستانهای کشور را پذیرش های اورژانسی تشکیل می دهد.لنکرانی افزود: با توجه به این مسئله وزارت بهداشت سیاست های خاصی را برای ارائه هر چه مطلوب تر خدمات در این بخش طراحی نموده است.
 وی در ادامه ، ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه را از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: در افزایش میزان امید به زندگی در میان افراد جامعه و کنترل و ریشه کنی بسیاری از بیماریها ، موفقیت های قابل توجهی کسب نمودیم.
 وزیر بهداشت ، اقتصاد سلامت را مهم ترین مشکل و چالش حوزه بهداشت و درمان کشور عنوان نمود و تصریح کرد: اگر در بحث بهداشت و درمان جامعه مشکلی داریم در اقتصاد سلامت است و ما در این زمینه احتیاج به تجدید نظر داریم.
 لنکرانی در ادامه آمار مبتلایان به ویروس HIV در کشور را 14 هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 1700 نفر فوت کرده اند و 48 نفر وارد مرحله بیماری ایدز شدند.وی تصریح کرد: در طی 2 سال اخیر موارد جدید مبتلایان به ایدز نسبت به سالهای قبل کمتر شده و در کنترل رفتارهای پر خطر موفق بوده ایم.
 وزیر بهداشت همچنین از راه اندازی 100 مرکز درمان معتادان تزریقی در نیمه دوم اسفند ماه جاری خبر داد.وی در ادامه از وجود 5 هزار پروژه نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور خبر داد و افزود: از این تعداد پروژه نیمه تمام تنها 1500 پروژه دارای ردیف اعتباری است و 3500 پروژه فاقد ردیف اعتباری هستند.
 وزیر بهداشت که امروز در مراسم افتتاحیه دانشکده دارو سازی استان زنجان سخن می گفت ، با عنوان این مطلب که کارهای صورت گرفته برای این دانشکده مطلوب و در خور توجه است ، افزود: 500 میلیون تومان از اعتباراتی که در اختیار وزارتخانه بود در فروردین 86 به این دانشکده اختصاص می یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18486s, 18q