آگاه‌سازی جوانان مانع گرایش آنان به مواد مخدر می‌شود

۱۳۸۵/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1331
آگاه‌سازی جوانان مانع گرایش آنان به مواد مخدر می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سیستان و بلوچستان گفت: آگاه‌سازی جوانان مانع گرایش آنان به سمت اعتیاد و مواد مخدر می‌شود.
غلامرضا جاودان روز یکشنبه به ایرنا گفت: تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از مواد سنتی همچون تریاک، حشیش و هرویین به مواد صنعتی و شیمیایی و استفاده از قرصهای روان‌گردان تهدید جدی است. وی اظهار داشت: برای مقابله و ریشه‌کنی این معضل و پیشگیری از گرایش جوانان به این نوع مواد افیونی نیاز به استفاده از تمام توان علمی و فرهنگی است.
او اضافه کرد: جایگزینی مواد مخدر صنعتی و شیمیایی به جای مواد مخدر سنتی، نسل جوان را بطور جدی تهدید می‌کند. وی افزود: با اقدام‌های انجام شده استفاده از موادمخدر سنتی در کشور کاهش یافته اما گرایش به مواد صنعتی و شیمیایی رو به افزایش است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: رسانه‌های ارتباط جمعی و دستگاه‌های فرهنگی نقش موثری در پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر دارند. اوی افزود: برای پیشگیری و مقابله با مصرف مواد مخدر، باید خانواده‌ها را آگاه کرد تا در صورت گرفتار شدن یکی از اعضای خانواده با این معضل به صورت منطقی و علمی برخورد کنند.
وی همچنین گفت: امروزه مواد مخدر به عنوان یکی از پرسودترین تجارتهای غیرقانونی در جهان مطرح است و گردش مالی سالانه آن ‪ ۱۵۰۰‬تا دو هزار میلیارد دلار است. او اضافه کرد: در همین زمینه افزایش کشت خشخاش در افغانستان و مرزهای طولانی ایران با دو کشور پاکستان و افغانستان تهدید جدی برای سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود. وی ادامه داد: افزایش کشت خشخاش به صورت گسترده در افغانستان نشانگر برنامه‌ریزیهای توطئه‌آمیز خارجی برای افزایش سطح اعتیاد در منطقه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.30506s, 18q