مشكلى به نام پدوفيلى یا بچه بازى

۱۳۸۵/۱۲/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1376
مشكلى به نام پدوفيلى یا بچه بازى

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز به نقل از DW.World ، متخصصان معتقدند پدوفيلى يا بچه‌بازى مشكلى است كه يا به دلايل ژنتيكى و تغييرات هورمونى بروز مى‌كند و يا ريشه در دوران كودكى نحوه تربيت و برخوردهاى اجتماعى فرد دارد. اين حالت از دوران بلوغ خود را نشان مى‌دهد و متأسفانه درمان قطعى ندارد.

چندى پيش در آلمان، موضوع يك پلاكار تبليغاتى تبديل به بحث روز شد. موضوع  مربوط به پلاكاردى مى‌شد كه  تصوير مردى را نشان مى‌داد كه در ايستگاه راه‌آهن ايستاده و با حالتى آشفته به بچه‌ها نگاه مى‌‌‌‌‌‌كند. پايين تصوير اين جمله نوشته شده بود: ”بيشتر از آنى كه دوست داريد بچه‌ها را دوست داريد؟!“ پلاكارد مربوط به پروژه‌اى مى‌شد كه با هدف آگاهى رسانى بيشتر در مورد مشكلى به نام پدوفيلى آغاز به كار كرده بود.

پدوفيلى كه در ترجمه لغوى آن به فارسى ميتوان تركيب ”بچه‌ باز“ را به كار برد، مشكلى روانى است كه كمتر در محافل عمومى در مورد آن صحبت مى‌شود. متخصصان معتقدند پدوفيلى يا ”بچه‌بازى“ مشكلى است كه يا به دلايل ژنتيكى و تغييرات هورمونى بروز مى‌كند و يا  ريشه در دوران كودكى نحوه تربيت و برخوردهاى اجتماعى فرد دارد. اين حالت از دوران بلوغ خود را نشان مى‌دهد و متأسفانه درمان قطعى ندارد.

با وجود انتقادهاى كه به شيوه اطلاع رسانى در اين مورد شد به نظر مى‌رسد اين روش موثر بوده است. در مدت شش ماه گذشته پانصد مرد و دو زن با مركزى كه به افراد مبتلا به پدوفيلى كمك مى‌كند تماس گرفته‌اند. افرادى كه احساس مى‌كنند علاقمند به رابطه جنسى با كودكان هستند و از اينكه روزى به دليلى در چنين شرايطى قرار گيرند و كودكى را مورد آزار جنسى قرار دهند مى‌ترسند.

مردانى كه تا كنون با اين مركز تماس گرفته‌اند در محدوده سنى بيست تا شصت سال هستند. مردانى از تمامى طبقات جامعه و گروه‌هاى شغلى متفاوت. نيمى از اين افراد خواستار اين بوده‌اند در گفتگوى حضورى و گذراندن دوره‌هاى درمانى شركت كنند. در اين مركز به متقاضيانى كه سابقه سو ندارند، پيش از اين مشكل روانى خاصى نداشته‌اند و معتاد به مواد مخدر نيستند كمك مى‌شود با گذراندن دوره‌هاى درمانى بر مشكل خود غلبه كنند. متخصصان معتقدند وقتى در مورد اين مشكل توضيح بيشترى داده مى‌شود مردان متوجه مى‌شوند كه به تنهايى نمى‌توانند بر مشكلشان غلبه كنند و نياز به مشاوره دارند. بسيارى از مراجعه كنندگان گفته‌اند به زمان زيادى نياز داشتند تا بتوانند احساسشان را تحليل كنند، چندين هفته و يا چندين ماه طول كشيده تا جرأت پيدا كنند تماس بگيرند و درخواست كمك كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.1464s, 19q