چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶
کد خبر: 142367

پارلمان فرانسه روز سه شنبه با رای قوی نمایندگان قانون جدیدی را به تصویب رساند که طبق آن پزشک ها می توانند بیماران علاج ناپذیر را تا زمان مرگ به «خواب عمیق» فرو ببرند.

سلامت نیوز: پارلمان فرانسه روز سه شنبه با رای قوی نمایندگان قانون جدیدی را به تصویب رساند که طبق آن پزشک ها می توانند بیماران علاج ناپذیر را تا زمان مرگ به «خواب عمیق» فرو ببرند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از یورونیوز،پارلمان فرانسه روز سه شنبه با رای قوی نمایندگان قانون جدیدی را به تصویب رساند که طبق آن پزشک ها می توانند بیماران علاج ناپذیر را تا زمان مرگ به «خواب عمیق» فرو ببرند.

مخالفان این طرح جنجال برانگیز می گویند این همان قانونی کردن «اُتانازی» یا «مرگ از روی ترحم» است.

پیش از رای گیری، شماری از مخالفان این قانون، اعلامیه های را علیه «کشتن از سر ترحم» به سوی نمایندگان پارلمان پرتاب کردند.

ژان لئونتی، یکی از طراحان این قانون می گوید که این قانون به حقوق بیماران لاعلاج احترام می گذارد. وی گفت: «این قانون تغییری در اصول اصلی ایجاد نمی کند، اما در عین حال استقلال بسیار بیشتری می دهد. یعنی آزادی و قدرت بیشتری برای تصمیم گیری به فرد بیمار، آسیب پذیر یا در حال مرگ می دهد.»

این قانون برای اجرایی شدن باید به تصویب مجلس سنای فرانسه هم برسد. در اینصورت پزشکان اجازه خواهند داشت به بیمارانی که امکان علاج ندارند و درخواست رسمی کرده اند، آرام بخشی عمیق تزریق کنند. منتقدان می گویند تنها فرق این روش با «کشتن از سر ترحم» این است که زمان دقیق مرگ تعیین نمی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha