تأمين اجتماعي پيوند كليه‌اي‌ها را از فهرست بيماران خاص خارج كرد

۱۳۸۵/۱۲/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1584
تأمين اجتماعي پيوند كليه‌اي‌ها را از فهرست بيماران خاص خارج كرد

به گزارش سلامت نیوز، هاشم قاسمي در گفت‌و‌گو با فارس‌ افزود: سازمان تأمين اجتماعي از چند ماه پيش بيماران پيوند كليه‌اي را از فهرست بيماران خاص خارج كرده است و پس از پيوند كليه دفترچه اين بيماران گرفته و به آن‌ها دفترچه بيمه عادي مي‌دهد در حالي كه داروهايي مصرفي اين افراد پس از پيوند بسيار گران و بعضاً بين 50 تا 200 هزار تومان در ماه است.
وي اضافه كرد: بيماري كليه يك بيماري خاموش و بي‌صداست و به همين علت اكثر مبتلايان به اين بيماري تا زمان بروز نارسايي كليه از بيماري خود مطلع نمي‌شود و به موقع با اقدامات پيشگيرانه از بروز بيماري جلوگيري نمي‌كنند به همين علت سالانه حدود 12 به تعداد بيماران دياليزي كشور اضافه مي‌شود.
وي ادامه داد: كنترل سالانه وضعيت كليه بيماران مهم‌ترين عامل پيش‌گيري از اين بيماري است و اگر كنترل هميشگي وضعيت كليه به فرهنگ عمومي تبديل شود در سال‌هاي آينده با تعداد كم‌تري از افراد دچار نارسايي كليه در كشور مواجه مي‌شويم.
مدير عامل انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي گفت: قرار بود امسال 400 دستگاه دياليز به مجموع دستگاه‌هاي دياليز كشور اضافه شود كه هنوز اين كار انجام نشده است ضمن اين‌كه غير استاندارد بودن دستگاه‌هاي ست‌كوئل (‌كليه مصنوعي) نيز موجب عوارض زيادي براي بيماران دياليزي شده است.
دو شعار روز جهاني كليه عبارتند از "‌حال كليه‌هاي شما چطور است؟" و " آيا مي‌دانيد نارسايي كليه هيچ علامتي دارد"

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.12456s, 19q