با حضور وزیر بهداشت؛بيمارستان سيد الشهدا (س) سميرم پس از 16 سال افتتاح شد

۱۳۸۵/۱۲/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1681
با حضور وزیر بهداشت؛بيمارستان سيد الشهدا (س) سميرم پس از 16 سال افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ايسنا، براي ساخت بيمارستان 93 تخت خوابه سيد الشهدا(س) سميرم با مساحت 70 هزار متر مربع، 20 ميليارد ريال هزينه شده و براي تجهيز اين بيمارستان كه فعلا 50 تخت خوابي است 15 ميليارد ريال هزينه شده است.

اين بيمارستان شامل دو اتاق عمل، دو بخش جراحي زنان و مردان، دياليز با چهار تخت فعال، زايشگاه، اطفال، آزمايشگاه، راديولوژي، سونوگرافي، پانسيون هاي پزشكي و سيستم اكسيژن و ساكشن كه به سيستم مركزي متصل است مي‌باشد.


عمليات ساخت طرح قديم بيمارستان سيد الشهدا (ع) سميرم با زيربناي 2500 متر مربع در سال 69 آغاز شد و با توجه به مشكلات فني ساختمان بيمارستان طرح جديد آن سال 81 با زير بناي 1500 متر مربع آغاز و امسال به پايان رسيد


تنها بيمارستان قبلي شهرستان سميرم با نام امام خميني (ره) يك هتل قديمي بوده كه با توجه به نبود بيمارستان به عنوان مركز درماني و سپس بيمارستان مورد استفاده قرار مي‌گرفته است و اين در حالي است كه بيمارستان امام خميني (ره) از نظر تركيب ساختمان، فاقد ارزش يك بيمارستان براي خدمات به بيماران بوده است و با افتتاح بيمارستان سيد الشهدا (س)، ‌بيمارستان امام خميني (ره) به عنوان مركز شبانه روزي و درمانگاه تخصصي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.


از زمان ساخت بيمارستان سيدالشهدا(ع) سميرم تا كنون شش وزير بهداشت و درمان براي تكميل يا افتتاح بخش‌هايي از اين بيمارستان بودجه اختصاص مي‌دادند كه امسال بيمارستان سيد الشهدا(س) با حضور هفتمين وزير بهداشت و درمان سرانجام به بهره برداري رسيد.


گفتني است در افتتاحيه بيمارستان سيد الشهدا (ع) سميرم، تعدادي از اهالي اين شهرستان نسبت به بهره برداري از اين بيمارستان و شايعاتي مربوط به تعطيلي بيمارستان امام خميني (ره) تجمع كردند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72443s, 19q