ميزان خفگي نوزاد در زايمان طبيعي بسيار کمتر از سزارين است

۱۳۸۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۵۶ - کد خبر: 16944
ميزان خفگي نوزاد در زايمان طبيعي بسيار کمتر از سزارين است
دکتر علي اصغر عالي پور در چهارمين همايش آشنايي مادران باردار با زايمان فيزيولوژيک كه در کرمانشاه برگزار شد، به تجهيزات و شرايط مناسب در اتاق عمل جهت زايمان طبيعي اشاره کرد و گفت: فراهم کردن وضعيتي مطلوب در اتاق عمل به گونه‌اي که پاسخگوي نوزاد بوده و در تشخيص موارد غيرطبيعي تولد نوزاد از جمله خفگي موثر باشد، در زايمان طبيعي بسيار آسان‌تر از سزارين است.

وي تصريح کرد: تماس پوست نوزاد با مادر بلافاصله پس از تولد و نيز تغذيه با شير آغوز، مهم ترين نقش را بر رشد کودک و همچنين سيستم تقويتي او دارد.

وي سن مادر را عاملي مهم در بارداري دانست و افزود: تعيين زمان مناسب براي حاملگي، مراقبت‌هاي دوران بارداري و تعيين ريسک فاکتور در حين حاملگي از عوامل مهم جهت تولد نوزاد سالم است.

وي به نقش مشاوره‌هاي قبل از ازدواج به منظور جلوگيري از بيماري‌هاي ژنتيکي در زوجين اشاره کرد و گفت: ارائه مشاوره ژنتيک به زوجين و جلوگيري از ازدواج آنان در صورت وجود خطري حاد و نيز به وجود آمدن امکاناتي جهت تشخيص داخل رحمي در حين بارداري از عوامل مهم در کاهش تولد نوزاد نارس است.

دكتر عالي‌پور، وضعيت مناسب مادر را از نظر جسماني و رواني عامل مهمي عنوان کرد و افزود: جهت تولد نوزاد سالم، مراقبت از دختران در همان دوران کودکي به عنوان مادران آينده، اساسي‌ترين مسئله در تولد نوزادان سالم و طبيعي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.16446s, 18q