چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۹
کد خبر: 17262

اثر ضد درد ليزرهاي کم توان از مدت ها قبل بيان شده و در بسياري از مطالعات به اثبات رسيده است ، اين روش بر بيماري ميگرن که شدت درد بسيار زيادي دارد نيز موثر بوده و اثر کاهش زيادي دارد.

دکتر سهيلا مکملي، رييس سابق انجمن ليزر پزشکي در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين مطلب گفت: مطالعه اي که بر روي تعدادي بيمار مبتلا به ميگرن انجام شد، نشان داد ليزر درماني اثر قابل توجهي بر اين بيماران دارد. به اين صورت که اين گروه تحت 10 جلسه درمان ليزري به صورت يک روز در ميان قرار گرفتند ، تعدادي با ليزر خاموش و تعدادي با ليزر روشن که البته هيچ کدام از خاموش يا روش بودن ليزرها اطلاع نداشتند.

اين متخصص بيهوشي ادامه داد: همچنين به آنها اجازه داده شد در صورت نياز از داروي استامينوفن و ارگوتامين کمپاند استفاده کنند. پس از گذشت دوره درمان 60 درصد گروه مورد مطالعه نمره درد بين 0 تا 3 و بقيه نمره درد بين 4 تا 6 داشتند.

وي افزود: در اين تحقيق مشخص شد ، مصرف دارو در افراد تحت درمان با ليزر روشن تا 70 درصد و در بقيه تا 12 درصد کاهش داشته است که اين آمار بعد از شش ماه در گروه مورد مطالعه با ليزر روشن پايين باقي مانده و در گروه شاهد افزايش يافت. بنابراين از ليزر درماني مي توان به خوبي در کاهش درد و کم کردن مصرف دارو در بيماري ميگرن به صورت پايدار و موفقيت آميز استفاده کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =