"سیگار" مهم‌ترین ممیزی فیلم‌های فجر امسال

۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 173780

سلامت نیوز:معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی مهمترین مشکل و ممیزی‌ فیلم‌های سینمایی جشنواره‌ی فجر را صحنه‌های سیگار کشیدن دانست و نسبت به این موضوع هشداری جدی داد.

حبیب ایل‌بیگی در آستانه یک ساله شدن فعالیتش در این سمت و برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر با حضور در ایسنا، توضیحاتی درباره روند کاری این معاونت ارائه کرد و درباره شیوه نظارت و ارزشیابی این دوره از جشنواره فیلم نیز نکاتی را متذکر شد.

وی در این گفت‌وگو خاطر نشان کرد: یکی از اصلاحاتی که باید آن را فریاد کرد، مشکل کشیدن سیگار در فیلم‌هاست. به طوری که این مسئله مهمترین مشکلی است که امسال در فیلم‌های جشنواره داشته‌ایم و تلاش کرده‌ایم بخش عمده‌ای از آن را تعدیل کنیم اما متأسفانه بعضی فیلم‌ها در این زمینه مشکل اساسی دارند.

ایل‌بیگی با اشاره به دستورالعمل وزارت بهداشت درباره ممنوعیت سیگار کشیدن گفت: این وزارتخانه نیز به این موضوع توجه جدی دارد، به همین دلیل از دوستان سینماگر و سازندگان فیلم‌های سینمایی می‌خواهیم به شکل جدی به این مسئله توجه داشته باشند، زیرا اگر با صحنه‌های مکرر کشیدن سیگار در فیلم‌ها روبرو شویم خیلی جدی برخورد خواهیم کرد و پیش از اینکه دیگران بخواهند مانع نمایش فیلم شوند، بهتر است خودمان این وضعیت را اصلاح کنیم.

سیگار کشیدن در فیلم‌ها عادی نشود

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بار دیگر خطاب به سینماگران هشدار داد: سیگار کشیدن در فیلم‌ها عادی نشود و این وظیفه ماست که اجازه ندهیم این موضوع به شکل روالی طبیعی در فیلم‌ها وجود داشته باشد.

ایل‌بیگی خاطرنشان کرد: امسال بیشترین اصلاحیه‌های فیلم‌ها مربوط به همین صحنه‌های سیگار کشیدن است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.29109s, 18q