مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی گفت: در پدیده‌ای عجیب فردی با گروه خونی نادر (A RHD- 17) در آذربایجان غربی مورد شناسایی قرار گرفته است.

سلامت نیوز:مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی گفت: در پدیده‌ای عجیب فردی با گروه خونی نادر (A RHD- 17) در آذربایجان غربی مورد شناسایی قرار گرفته است. 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،مجتبی قهرمان رضائیه  اظهار داشت: افرادی با گروه خونی نادر دارای مشکلاتی هستند به طوری‌که اگر این افراد دچار سانحه و اتفاقی شوند که نیاز به تزریق خون داشته باشند با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.


وی با تاکید بر شناسایی گروه خونی تمام افراد جامعه، تصریح کرد: با شناسایی گروه‌های خونی هر فرد، تا حد قابل توجهی از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری شده و زمینه درمان تمام افراد جامعه فراهم می‌شود.


این مسئول با بیان اینکه در این میان تعدادی از افراد داری گروه‌های خونی خاص و در اصطلاح گروه‌های خونی نادر هستند، اعلام کرد: به طوری‌که این افراد فقط می‌تواند از یک فرد با گروه خونی نادر خون دریافت و یا اهدا کنند.


مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی با اشاره به گروه‌های خونی نادر، اعلام کرد: اگر گروه خونی یک فرد در بین 5 تا 10 هزار نفر از جمعیت متفاوت باشد به آن فرد، فردی با گروه خونی نادر گفته می‌شود.


قهرمان با بیان اینکه تاکنون 360 نوع گروه خونی مورد شناسایی قرار گرفته است، ادامه داد: در آذربایجان غربی نیز یک نفر دارای گروه خونی نادر است که به این مرد پیشنهاد دادیم تا ارتباط مستقیم و دائمی با این اداره کل داشته باشد.


وی گروه خونی این فرد را A RHD- 17 عنوان کرد و اذعان داشت: از سوی آزمایشگاه رفرانس ایمونوهماتولوژی سازمان انتقال خون ایران برای این فرد پلاکت شناسایی تحت عنوان پلاک شناسایی افرادی با گروه خونی نادر صادر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha