رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

تفاهم وزارت بهداشت با شرکت‌های بزرگ تجهیزات پزشکی ژاپن

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۴:۴۰ - کد خبر: 174403

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به سفر یک سال پیش وزیر بهداشت به کشور ژاپن، اظهار داشت: در طول این یک سال رفت و آمدهای زیادی بین مقامات دولتی و همچنین بخش خصوصی دو کشور وجود داشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، رسول دیناروند در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان کمک های فنی خارجی تجهیزات پزشکی ژاپن(امتا) که شب گذشته در بیمارستان شهید شوریده برگزار شد، امتا را یکی از نمایندگان فعال صنعت ژاپن دانست و گفت: شرکت های بزرگ صنعتی به ویژه در حوزه تجهیزات پزشکی، عضو این سازمان هستند و امتا نماینده آن شرکت ها است که در بازار های جهانی حضوری فعال دارند.
وی در خصوص این تفاهم نامه نیز گفت: محورهای عمده این تفاهم نامه در حوزه کمک های فنی، اقتصادی و همچنین اقتصادی و تکنیکی بین دو طرف است بنابراین حضور کشور ژاپن در حوزه سلامت، می تواند برای ما مفید باشد.
دیناروند از علاقه سرمایه گذاری شرکت های بزرگ عضو امتا در ایران خبر داد و افزود: این سرمایه گذاری می تواند به ارتقای کیفیت تولید تجهیزات پزشکی داخلی کمک کند. در دوره پس از برجام، شرکت های بزرگ دنیا در حوزه سلامت، علاقه مند به حضور و سرمایه گذاری در ایران هستند.
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو از این تفاهم نامه به عنوان گام اول در جهت تبدیل به قرارداد بین بخش خصوصی دو کشور یاد کرد و گفت: در این تفاهم نامه، محدودیت زمانی و اعتباری وجود ندارد بلکه در آن، علاقه مندی و تعهدات دو طرف ذکر شده است.
دیناروند این تفاهم نامه را فرصت مناسبی برای رقابت با سایر سرمایه گذاری برای حضور در حوزه سلامت ایران دانست و گفت: شرکت های ژاپنی در رقابت با سایر شرکت های معتبر و بزرگ دنیا در حوزه تجهیزات پزشکی، می توانند در ایران حضور یابند که می تواند به ارتقای کیفیت خدمات برای مردم منجر شود.
گفتنی است در سازمان همکاری های فنی خارجی تجهیزات پزشکی ژاپن(امتا) 138 شرکت بزرگ مانند فوجی و توشیبا و همچنین 20 موسسه در حوزه تجهیزات پزشکی، عضو هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.93881s, 18q