فراخوان جشنواره بین المللی روبان قرمز

۱۳۹۴/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۹ - کد خبر: 176117

سلامت نیوز: ایدز بیماری ای است که در سال های پایانی قرن بیستم گربانگیر بشریت شد. در حال حاضر در کشورمان طبق بر آورد های رسمی بیش از 100 هزار نفر مبتلا به HIV وجود دارد که تا کنون نزدیک به 30 هزار نفر از این افراد شناسایی شده اند.

به گزارش سلامت نیوز در صورتی که فرد HIV+ در مراحل ابتدایی متوجه وجود ویروس در خون خود شود و تحت درمان قرار گیرد، می تواند زندگی ای با کیفیت و کمیت مشابه سایر افراد جامعه داشته باشد، می تواند ازدواج کند و با دریافت درمان به موقع فرزند غیر مبتلا به دنیا آورد، این در حالی است که اکثریت قریب به اتفاق افراد جامعه نسبت به این مطلب (و بسیاری از حقایق مربوط به این بیماری) نا آگاه بوده و نه تنها نسبت به افراد مبتلا انگ و تبعیض قائل می شوند بلکه خود نیز در صورت داشتن رفتار پر خطر به دلیل ترس غیر واقعی و باور های اشتباه جهت آزمایش مراجعه نمی کنند.

به گزارش سلامت نیوز در این راستا با مشارکت سازمان های مردم نهاد و با نظارت فنی دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز UNAIDS و هنرمندان و فعالان اجتماعی در تدارک جشنواره ای در خور چنین موضوع مهمی هستیم، تا گامی موثر در جهت به صفر رساندن HIV/ AIDS برداریم.


موضوعات:
1: تشخیص و درمان به موقع، بهبود کیفیت زندگی 2: تشخیص و درمان به موقع، پایان همه گیری ایدز 3: در صورت رفتار پر خطر، آزمایش به موقع، درمان به موقع 4: آزمایش به موقع مادر باردار، درمان به موقع مادر مبتلا، تولد نوزاد غیر مبتلا 5: به سرعت به سوی پایان ایدز 6: من هم آزمایش (اچ.آی.وی) می دهم. مقررات: موضوع و درون مایه‌ی آثار باید نمایانگر موضوعات فوق الذکر باشد. تکنیک و شیوه اجرای آثار آزاد می‌باشد.

هرشرکت کننده مجاز است هر تعداد اثر دلخواه به شرط تطابق با شرايط جشنواره ارسال نماید. لا‌زم است فایل اثر فقط از طریق پست الکترونیکی جشنواره به نشانی RedRibbonArt@Gmail.com درابعاد 70در100 سانتی متر در فرمت JPG و با دقت 150 DPIو حداکثر حجم فایل 5 MB به صورت RGB ارسال شود. آثار می‌بایست مطابق نمونه زیر و حتما به زبان انگلیسی نام گذاری شود. نام و نام خانوادگی طراح ـ شماره تماس ـ شماره اثر Amir Amiri_09120000000_01.jpg
توجه: فایل‌هایی که منطبق با این بند نام ‌گذاری نشود به مسابقه راه پیدا نخواهد کرد.


در پاسخ به ایمیل‌های ارسالی دبیرخانه تاییدیه دریافت ارسال خواهد شد، لذا ایمیل‌هایی که پاسخ خودکار دریافت نکنند به دبیرخانه نرسیده است. برای تمامی هنرمندانی که آثارشان به جشنواره راه‌ یابد در صورت درخواست٬ گواهی شرکت در جشنواره صادر خواهد شد.


دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی در فعالیت های نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشار در قالب های مختلف اعم از پوستر٬ تبلیغات شهری٬ تبلیغات در فضای مجازی٬ کتاب٬ کارت٬ لباس٬ تمبر و... با حفظ امضای طراح استفاده نماید. تصمیم ‌گیری درمورد مسائل پیش‌ بینی نشده به عهده‌ی برگزار کنندگان جشنواره است. ارسال اثر به جشنواره به منزله پذیرفتن آگاهانه‌ی تمامی شرایط فوق‌الذکر است.

تقویم فراخوان:

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه: تا 10 اسفند ماه 1394

زمان برگزاری نمایشگاه: نیمه دوم اسفند ماه 1394

هیات داوران: هیئت داوران متعاقبا اعلام خواهد شد. جوایز: تندیس و لوح افتخار جشنواره بین المللی پوستر روبان قرمز.


دیگر جوایز نقدی که متعاقبا اعلام خواهد شد.

مسئولین جشنواره:

مدیر کل جشنواره: اصلان اصلانی

دبیر هنری: محمد اردلانی

دبیر فرهنگی : دکتر علیرضا رازقی

دبیر بین الملل: محمد حسین محمدی وحیدی

دبیر اجرایی: داوود کلاهدوزان دبیران علمی و نماینداگان UN/AIDS : دکتر محمد رضا سید قاسمی – دکتر فاطمه بهرام آبادیان

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www.redribbonfestival.com مراجعه فرامایید.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66301s, 19q