سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که در 46 کشور جهان مواردی از آلودگی با ویروس زیکا مشاهده شده و 130 کشور، زیستگاه پشه‌های ناقل این ویروس هستند.

سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که در 46 کشور جهان مواردی از آلودگی با ویروس زیکا مشاهده شده و 130 کشور، زیستگاه پشه‌های ناقل این ویروس هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،‌ اخیرا نیز در اروپا اولین مورد انتقال این ویروس از طریق تماس جنسی گزارش شده که در فرانسه رخ داده است.

پیش از این مواردی از ابتلا به ویروس زیکا در میان افرادی که به مناطق شیوع این بیماری مسافرت کرده و به دانمارک، آلمان و انگلیس بازگشته بودند، مشاهده شده بود.

وزارت بهداشت فرانسه با اعلام خبر ابتلای یک زن به ویروس زیکا اعلام کرد: همسر این بیمار پس از بازگشت از برزیل او را به ویروس زیکا آلوده کرده است.

«ماریسول تورین»، وزیر امور اجتماعی، سلامت و حقوق زنان فرانسه نیز گفت: این زن، باردار نبوده و بنابراین خطر جدی او را تهدید نمی‌کند و وضعیت جسمی‌اش رو به بهبود است.

کارشناسان معتقدند نوزادان متولد شده از مادران مبتلا به ویروس زیکا در معرض ابتلا به عارضه مادرزادی میکروسفالی هستند که باعث می‌شود مغز و سر نوزاد رشد طبیعی نداشته باشد.

به گزارش روزنامه گاردین، مورد گزارش شده در فرانسه اولین نمونه از انتقال این ویروس از طریق رابطه جنسی در اروپا بوده و همچنین احتمال شیوع این بیماری در کشورهای اروپایی به دلیل سردی هوا و غیرفعال شدن ویروس ها در سرما کاهش یافته است. هرچند سازمان جهانی بهداشت اوایل این ماه به کشورهای اروپایی هشدار داد برای گسترش این بیماری در ماه‌های گرم آمادگی داشته باشند.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha