عضو هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران، نسبت به افزایش ناگهانی سهم پرداختی بیماران تالاسمی بابت داروی «دسفرال»، به شدت انتقاد کرد.

افزایش ناگهانی قیمت داروی «دسفرال»/شوک بیماران تالاسمی

سلامت نیوز:عضو هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران، نسبت به افزایش ناگهانی سهم پرداختی بیماران تالاسمی بابت داروی «دسفرال»، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،دکتر محمود هادی پور اظهارداشت: در اقدامی عجیب، سازمان تامین اجتماعی پرداختی بیماران تالاسمی برای داروی دسفرال را افزایش داد.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در ماه های گذشته با حذف حمایت خود از داروی آهن زدای دسفرال عملا هزینه درمان بیماران را به صورت چشمگیری افزایش داده بود و این بار بر خلاف تفاهم نامه میان وزارت بهداشت و وزارت رفاه مجددا هزینه بیماران را به صورت یکجانبه افزایش داده است.

هادی پور ادامه داد: این تصمیم نادرست سازمان تامین اجتماعی در حالی به اجرا در آمده که سهم بیمار از داروی دسفرال بر اساس تفاهم نامه هر ویال ۵۰۰۰ ریال است که دریافت این هزینه از بیماران تالاسمی بارها با اعتراض انجمن تالاسمی ایران مواجه شده است.

وی افزود: به رغم تلاش انجمن تالاسمی ایران و طرح درخواست این انجمن در ۶ جلسه متوالی کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو، پاسخ مسئولانه ای از سوی مدیران دارویی کشور به نیاز بیماران برای دریافت رایگان داروی با کیفیت داده نشده بود. با این وجود سازمان تامین اجتماعی تنها به دلیل حمایت از منافع شرکت های وابسته و افراد ذی نفع، پرداختی بیمار را افزایش داد.

عضو هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران، تاکید کرد: در شرایط فعلی هر بیمار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی برای دریافت داروی دسفرال باید مبلغ ۸۰۰۰ ریال بابت هر ویال بپردازد که این رقم برای اکثر خانواده ها دشوار است.

وی افزود: انجمن بین المللی تالاسمی شعار سالانه خود را به حمایت از حق بیماران در دسترسی آسان به داروی با کیفیت اختصاص داده است و این وظیفه را بر دوش مسئولان سلامت در تمام دنیا نهاده که حق بیماران را در این زمینه محترم شمارند.

هادی پور در پایان تاکید کرد: لازم است رئیس جمهوری و نمایندگان منتخب مردم در حمایت از افراد نیازمند همچون بیماران تالاسمی، با کسانی که چنین تصمیمات نادرستی می گیرند، قاطعانه برخورد کنند.


  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha