چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
کد خبر: 177312

در سال‌های اخیر برخی از افراد به اقتضای شغل یا بنا به علل دیگر همچون فعالیت‌های تحصیلی، زمان زیادی را در کافه‌های مجهز به اینترنت پرسرعت سپری می‌کنند که اعتیاد به خوردن و چاقی پس از آن، یکی از عوارض جانبی این رفتار است.

سلامت نیوز: در سال‌های اخیر برخی از افراد به اقتضای شغل یا بنا به علل دیگر همچون فعالیت‌های تحصیلی، زمان زیادی را در کافه‌های مجهز به اینترنت پرسرعت سپری می‌کنند که اعتیاد به خوردن و چاقی پس از آن، یکی از عوارض جانبی این رفتار است. 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، نشریه انگلیسی تایمز در فهرستی، هشت راه جلوگیری از پرخوری و چاقی پس از آن را برای کافه گردهای حرفه‌ای تجویز کرده است:

 از ساندویچ تخم مرغ و پنیر غافل نشوید. کالری این ساندویچ معمولاً زیر 400 است و پروتئین آن تا ساعاتی طولانی اشتهای شما را تحت کنترل درمی آورد. تخم مرغ هم ماده‌ای مغذی و پرمنفعت است.

 چای بنوشید. گرچه قهوه نوشیدنی محبوب برخی از افراد است، اما قبل از آنکه تمرکزتان را روی قهوه بگذارید این نکته را هم در نظر بگیرید: نتیجه یک تحقیق در واشنگتن نشان می‌دهد که که نوشیدن پنج فنجان قهوه در روز می‌تواند چربی دور شکم را دوبرابر کند. در عوض چای سبز غنی از آنتی اکسیدان تأثیر عکس دارد. پس این بار که برای کار به کافه محل می‌روید به جای سفارش دادن قهوه، یک قوری چای سبز به خودتان هدیه بدهید.

 اگر معمولاً نوشیدنی شیرین یا طعم دار سفارش می‌دهید، با درخواست کاهش شکر و اسانس آن، کم کم ذائقه‌تان را تغییر دهید. مثلاً یک آیس کافی بدون شکر و معمولی پنج واحد کالری بیشتر ندارد در حالی که همین نوشیدنی اگر شیرین باشد دارای 80 واحد کالری و 20 گرم شکر است! اگر موقع سفارش درخواست کنید که شهد طعم دار سبکی جایگزین شکر یا میزان عادی شهد برای شیرین کردن نوشیدنی‌تان شود، بدون آنکه زحمتی بکشید رنج دویدن روی تردمیل برای سوزاندن 40 کالری و 10 گرم شکر را از خود دور کرده اید و در طولانی مدت سلیقه‌تان به سوی نوشیدنی‌های بی‌شکر گرایش پیدا می‌کند.
 
 قهوه دم کرده سرد. قهوه عادی که به شکل عادی دم و سپس سرد می‌شود، دو چیز را از دست می‌دهد: طعم و پلی فنول‌هایی که خواص سالم قهوه از آنهاست. بهترین آیس کافی، سرد سرد دم می‌شود و از آنجا که وقت بیشتری می‌برد، گران‌تر است اما تفاوت طعمش فاحش است، مثلاً کمتر تلخ است و شکر کمتری می‌طلبد و شکر کمتر یعنی کالری کمتر.
 
 مافین‌ها یا کاپ کیک‌ها هر کدام حدود 440 واحد کالری دارند و تقریباً نیمی از حجم‌شان از جنس چربی است. تصور کنید اگر این بمب کالری با یک کاپوچینوی پر از خامه همراه شود، چه میزان کالری به بدنتان تزریق کرده اید.

 شیرینی‌های موسوم به کرواسان با آن ظاهر مظلوم و بی‌گناه می‌توانند غلط‌انداز باشند. اما بسته به نوع آن –شکلاتی، بادامی، وانیلی- می‌تواند 260 تا 380 کالری داشته باشد. به جای آن، خود را به یک پیمانه خوراک جو دوسر گرم و سالم دعوت کنید.

 از قهوه چی بخواهید پنیر پرچربی را که همراه نان می‌آید، کنار بشقاب بگذارد تا خودتان به میزان کنترل شده آن را روی نان بمالید، چرا که عقل سلیم فکر «کاهدان» را می‌کند که از خودش است.

  شیر اضافی در قهوه برای خیلی‌ها جای بحث ندارد. اما همیشه این سؤال مطرح بوده که بین شیر پرچرب، کم چرب و بدون چرب کدام یک بهتر است. محققان اروپایی مصرف لبنیات پرچرب در طولانی مدت را دارای اثر ضدچاقی می‌دانند، اما بسیاری از کارشناسان امریکایی می‌گویند که محصولات کم چرب از پرچرب بهتر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha