مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از برگزاری همایش ملی سلامت با موضوع دیابت، همزمان با هفته سلامت در یزد خبر داد.

سلامت نیوز:مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از برگزاری همایش ملی سلامت با موضوع دیابت، همزمان با هفته سلامت در یزد خبر داد.

به گزارش  سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر عباس زارع نژاد در نشست هم اندیشی پیرامون برنامه های هفته سلامت، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های استان یزد، همایش ملی سلامت، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر آموزش و پرورش امسال در یزد برگزار می شود.

وی با اشاره به شیوع دیابت در کشور و کاهش سن ابتلا به این بیماری، بر ضرورت اصلاح دو فاکتور مهم سبک زندگی شامل کم تحرکی و تغذیه ناسالم تاکید نمود و اظهار امیدورای کرد تا نتایج حاصل از برگزاری این همایش، به عنوان الگویی در پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر به سایر استانها نیز معرفی شود.

زارع نژاد همچنین با اشاره به اینکه وزارت بهداشت ۱۰ تا ۱۵ درصد در سلامت مردم نقش دارد و دستگاههای بین بخشی عهده دار بیش از ۷۵ درصد سلامت مردم هستند بر ضرورت مشارکت همه دستگاه ها و همراهی همدلی مردم در توجه به سلامت جامعه تاکید کرد.

همایش ملی سلامت، روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه برگزار می شود.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha