فوق تخصص عفونی کودکان با اشاره به اینکه عفونت ادراری در کودکان توسط والدین باید جدی گرفته شود، علل و علائم این بیماری را توضیح داد.

سلامت نیوز:فوق تخصص عفونی کودکان با اشاره به اینکه عفونت ادراری در کودکان توسط والدین باید جدی گرفته شود، علل و علائم این بیماری را توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،پرویز طباطبایی  به عفونت ادراری در کودکان اشاره کرد و اظهار داشت: این بیماری در دختران 6 برابر پسران شایع بوده و در هر سنی ممکن است بروز کند.

وی افزود: تکرر ادرار، تب، مشکل در دفع ادرار و تغییر بوی آن از علائم عفونت ادراری بوده که گاهی این بیماری نیز بدون علامت، کودکان را غافلگیر کرده و سبب بروز مشکل برای سلامتی آنها می‌شود.

فوق تخصص عفونی کودکان اضافه نشدن وزن در شیرخوارگان را احتمال عفونت ادراری دانست و اضافه کرد: کودکان تا یک و دو سالگی شیرخوار نامیده شده که وزن نگرفتن آنها می‌تواند نشانه عفونت ادراری باشد، لذا پزشک کودکان برای برطرف شدن این مسئله، کشت ادرار را برای بیمار تجویز می‌کند.

طباطبایی با بیان اینکه عفونت ادراری می تواند سبب نارسایی کلیه شود، اضافه کرد: البته اگر این بیماری تشخیص داده شود، با سرعت بهبود یافته و فرد از گرفتاری نجات می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه عفونت ادراری یک عفونت موذیانه نیز به شمار می‌رود، گفت: به دلیل اینکه گاهی ممکن است هیچ نشانه‌ای نداشته باشد، والدین نیز نسبت به این مسئله حساس نبوده و کلیه‌های کودک دچار آسیب می‌شود.

فوق تخصص عفونی کودکان افزود: بسیاری از مادران به کودکان خود توصیه می‌کنند که در مهد کودک و مدرسه دستشویی خود را نگه داشته که این مسئله سبب بروز عفونت ادراری در آنها می‌شود.

طباطبایی، یبوست و لباس زیر نامناسب را از جمله علل عفونت ادراری برشمرد و خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود والدین در صورت بروز عفونت ادراری در کودکشان، هر چه سریع جهت درمان آن اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha