دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
کد خبر: 179775

نتایج یک پژوهش جدید در آمریکا نشان می دهد که کمبود ویتامین د ، در بدن به دلیل کاهش برخورداری از نور خورشید باعث می شود زنان بیشتر در معرض سرطان باشند.

چرا زنان بیشتر در معرض سرطان قرار دارند؟

سلامت نیوز:  نتایج یک پژوهش جدید در آمریکا نشان می دهد که کمبود ویتامین د ، در بدن به دلیل کاهش برخورداری از نور خورشید باعث می شود زنان بیشتر در معرض سرطان باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نتایج مطالعه جدید خود را در مجله علمی (PLOS One) منتشر کردند که نشان می دهد که افزایش سطح ویتامین د در بدن می تواند راهبرد مهمی برای جلوگیری از سرطان باشد.
مطالعات پیشین نشان داده اند افرادی که در عرض های جغرافیایی بالا در هر یک از دو نیمکره زمین زندگی می کنند و از نور خورشید به قدر کافی بهره مند نمی شوند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده، پستان، ریه و مثانه هستند و دلیل آن کاهش سطح ویتامین دی در بدن آنان است.
در مطالعه جدید پژوهشگران تلاش کردند میزان مناسب سطح ویتامین د در بدن را مشخص کنند و بعد از آن دریافتند ابتلای به سرطان در زنانی که در بدن آنها بیش از 40 نانوگرم در میلیمتر ویتامین د وجود دارد تا 67 درصد کاهش می یابد.
این مطالعه نشان می دهد که بدن از ویتامین د برای حفظ سلامتی استخوانها بهره می برد و با پوکی استخوان مبارزه می کند اما نبود مقادیر مناسب از این ویتامین باعث سرطان، التهاب و از کار افتادن سیستم ایمنی بدن خواهد شد.
خورشید مهمترین منبع ویتامین د است که بدن از اشعه ماورای بنفش آن برای تولید ویتامین بهره می برد اما می توان کمبود این ویتامین را با خوردن بعضی غذاها مانند ماهی های چرب مثل سالمون، ساردین و تن جبران کرد. استفاده از روغن ماهی، جگر گاو و تخم مرغ و نیز دریافت مکمل دارویی ویتامین D نیز توصیه می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha