به دليل نبود نظارت بر کار درمانگاه‌ها شان پزشکان عمومي تخريب شده است

۱۳۸۵/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1845
به دليل نبود نظارت بر کار درمانگاه‌ها شان پزشکان عمومي تخريب شده است

 

به گزارش سلامت نیوز دکترمحمد دائمي با بيان اين مطلب به ايسنا گفت: با سياست جديد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و ارائه طرح جامع پزشک خانواده، تلاش شد تا جايگاه و شان پزشکان عمومي بازگردانده شود اما به دليل اجرايي نشدن اين طرح، جايگاه اين پزشکان در نظام سلامت همچنان نامشخص است.

وي دخالت پزشکان عمومي در ساير رشته هاي پزشکي همچون پوست و ليزر را از عواقب نامشخص بودن جايگاه پزشکان عمومي دانست و تصريح کرد: فارغ التحصيلان جديد به دليل درآمد نامناسب و وام هاي بانکي با سود زياد، در تهيه مطب مشکل داشته و به همين دليل مجبورند در درمانگاه ها با شرايط نامناسب(حقوق بسيار پايين) که در شان يک پزشک نيست، فعاليت کنند.

دکتردائمي تعرفه نامشخص و ثابت ويزيت پزشکان عمومي را مشکلي مهم در اين زمينه عنوان و تصريح کرد: در حالي که هر سال تورم افزايش مي يابد اما از سال 83 تعرفه ويزيت پزشکان عمومي همچنان ثابت مانده و تغييري نکرده است.

وي در پايان با توجه به مشکلات عديده پزشکان عمومي به اقدام به موقع در زمينه رفع اين مشکلات توسط مسئولان تاکيد کرد و اظهار داشت: پايه درمان و ضامن سلامت جامعه بسيار وابسته به جايگاه پزشکان عمومي در هر جامعه اي است و بنابراين لازم است هر چه سريع تر جايگاه واقعي آنها در نظام سلامت مشخص شود. 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.26943s, 18q