متخصصان مي گويند، مهمترين اقدام در پي نفوذ بخارات مواد شوينده به چشم شست و شوي سريع چشم هاست، چرا که نفوذ بخارات اين مواد به چشم خطر بروز کدورت قرنيه و کاهش ديد را در پي دارد.

مهمترين اقدام در پي نفوذ بخارات مواد شوينده به چشم شست و شوي سريع اين عضو است

به گزارش سلامت نیوز دکترسهيلا فاضل نيا متخصص چشم در اين باره به ايسنا، گفت: PH طبيعي چشم4/7 است که تماس چشم با مواد اسيدي و قليايي باعث تغيير اين PH مي شود و سوختگي شيميايي چشم را در پي دارد.

وي با اشاره به اين که ترکيبات آهکي از جمله مواد قليايي و مواد شوينده جزء مواد اسيدي هستند، افزود: مراجعات نشان داده است؛ ورود مواد قليايي به چشم با عوارض شديدتري همراه است.

دکتر فاضل نيا به افرادي که در تماس با اين مواد هستند توصيه کرد و گفت: اگر افراد به طور دائمي در تماس با مواد قليايي و اسيدي هستند بايد از عينک حفاظتي استفاده کنند.

همچنين، لازم است زنان خانه دار که در حال حاضر مشغول خانه تکاني و در تماس دائمي با مواد شوينده هستند فعاليت هاي خود را در فضاي باز انجام دهند.

وي با اشاره به اينکه مهمترين اقدام در صورت مشاهده سوزش، خارش و درد در چشم، شست وشوي داخل چشم با آب است، افزود: در 24 ساعت اول بايد شست وشوي چشم به طور مداوم انجام شود و در صورت کاهش ديد و احساس درد نيز مراجعه به پزشک ضرورت مي يابد.

دکتر فاضل نيا در پايان خاطرنشان کرد: افرادي که سابقه حساسيت چشمي و يا مصرف داروهاي چشمي دارند بايد در استفاده از مواد قليايي و اسيدي دقت بيشتري نمايند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =