دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ضمن اعلام اینکه اخیرا گزارشی مبنی بر ورود قرص‌های جدید اکستازی به دست ما نرسیده است، از برخورد با کشت شاهدانه در مزارعی در تهران خبر داد.

عدم تایید ورود اکستازی‌های جدید به کشور

سلامت نیوز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ضمن اعلام اینکه اخیرا گزارشی مبنی بر ورود قرص‌های جدید اکستازی به دست ما نرسیده است، از برخورد با کشت شاهدانه در مزارعی در تهران خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،محمدرضا آذرنیا  درباره ورود قرص‌های جدید اکستازی با دوز بالا به بازار که دارای مخاطرات بسیار بالایی برای مصرف‌کنندگان هستند اظهار کرد: ورود قرص‌های اکستازی جدید با دوز بالا را تایید نمی‌کنیم چرا که تا کنون گزارشی در این خصوص به دست ما نرسیده است.

وی افزود: اخیرا موضوع برخورد با کشت شاهدانه در دستور کار قرار گرفته است. با افرادی که مبادرت به کشت شاهدانه کنند به شدت برخورد می‌کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در پاسخ به اینکه آیا کشت شاهدانه خلاف قانون است؟ گفت: خیر، کشت شا‌هدانه خلاف قانون نیست، اما متاسفانه در قالب عملی صحیح، برداشت‌های ناصحیح انجام می‌شود که آن تخلف است. گل شاهدانه را خشک می‌کنند و از آن در تولید مواد مخدر استفاده می‌کنند.

آذرنیا افزود: به این بخش ورود کرده‌ایم. کشت شاهدانه در موارد محدودی در یکی از شهرستان‌های شرق استان تهران انجام می‌شد که اکنون برچیده شده است.

به گفته وی، تهران نهمین استان کشور از نظر نرخ شیوع اعتیاد است. سالانه 10 هزار میلیارد تومان لطمات اقتصادی ناشی از مواد مخدر به کشور  وارد می‌شود و مهمترین زمینه شرارت، سرقت و اعمال منافی عفت، اعتیاد است. همچنین چهارمین عامل مرگ و میر محسوب می‌شود. در سالهای اخیر روزانه 10 نفر به علت سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =