نيمي از زايمان‌ها در چين بر اساس سزارين است

۱۳۸۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 18822
نيمي از زايمان‌ها در چين بر اساس سزارين است
براساس گزارش اخير كارشناسان سازمان بهداشت جهاني، اكثر اعمال سزارين در «چين» غير ضروري است و مادران تنها براي راحت شدن از زايمان طبيعي اقدام به سزارين مي‌كنند، در حالي كه سزارين بي‌مورد مي‌تواند جان مادر و كودك را در معرض خطر قرار دهد.

همچنين در اين گزارش آمده است كه اگر چه عمل سزارين در جهان به صورت همه‌گير شده است، اما در «چين» با بيش از يك ميليارد نفر جمعيت اين عمل در رده نخست قرار دارد و اكثر زنان باردار از طريق سزارين وضع حمل مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، دكتر «هي يو آن هوآ» رييس بخش زنان بيمارستان «پكن» معتقد است؛ هم اكنون 46 درصد وضع حمل‌ها در اين كشور به صورت سزارين صورت مي‌گيرد. اين مساله به يك معضل در كشور بدل شده و عقيده زنان نسبت به وضع حمل طبيعي به طور كامل تغيير يافته است.

در گزارش سازمان بهداشت جهاني (WHO) نيز به اين موضوع اشاره شده كه از 110 هزار تولد در آسيا در سال 2007 و 2008 ميلادي، 27 درصد به روش سزارين بوده است.

همچنين اين موضوع قابل بررسي است كه در برخي از موارد، زنان باردار كه به واسطه سزارين وضع حمل مي‌كنند به دليل عدم رسيدگي و مراقبت‌هاي پس از حمل، جان خود را از دست مي‌دهند، اما اگر اين رويه به صورت طبيعي صورت گيرد، ميزان مرگ مادران پس از عمل كمتر و يا حتي به صفر مي‌رسد. از طرفي، كودكاني كه به واسطه عمل سزارين به دنيا آمده‌اند، بيش از كودكان ديگر در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هاي تنفسي قرار مي‌گيرند.

در كشورهاي آسيايي زنان بر اين عقيده‌اند كه اگر نوزاد خود را در يك روز و يك ساعت مشخص به دنيا بياورند، خوش شانسي با آنها خواهد بود. به همين دليل پيش از موعد مقرر وضع حمل مي‌كنند؛ به طوري كه در «ويتنام» از هر 20 هزار نوزادي كه در بيمارستان‌هاي اين كشور به دنيا مي‌آيند،40 درصد سزاريني هستند.

همچنين در گزارش سازمان بهداشت جهاني به اين موضوع اشاره شده كه تنها قاره‌اي كه ميزان سزارين در آن كم است، قاره «آفريقا» با 9 درصد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.04598s, 18q