مصرف انواع ويتامين‌ها و ورزش منظم در كنترل علائم مبتلايان به پارکينسون موثر است

۱۳۸۸/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۱ - کد خبر: 19325
مصرف انواع ويتامين‌ها و ورزش منظم در كنترل علائم مبتلايان به پارکينسون موثر است
دكتر بهروز محمدي در گفت وگو با ايسنا، پارکينسون را بيماري تحليل بخشي از مغز عنوان کرد و افزود: در اين بيماري، تعادل برخي مواد شيميايي موجود در مغز مختل و موجب بروز پاره‌اي از علائم در فرد مبتلا مي‌شود.

وي عمده‌ترين عامل ايجاد پارکينسون را ناشناخته دانست و اظهار کرد: در برخي موارد، نقش زمينه ارثي در ابتلا به اين بيماري مشاهده مي‌شود اما باز هم به طور قطع نمي‌توان بر روي اين عامل تأکيد کرد.

دكتر محمدي يادآورشد: ممکن است يکسري عوامل سمي از جمله برخي مواد مخدر در ابتلا به پارکينسون نقش داشته باشند.

اين پزشک متخصص لرزش‌هاي بارز، سفتي عضلات، کندي حرکت را از جمله علائم قابل مشاهده در مبتلايان به پارکينسون برشمرد و تصريح کرد: ضعف و بيماري، خيرگي چشم، کاهش پلک زدن، ثابت شدن حالت صورت، قامت خميده، کشيده شدن پاها بر روي زمين، افزايش ترشحات بزاق، غذا خوردن طولاني در پي اختلالات در زمينه بلعيدن و جويدن، افسردگي، ناتواني جنسي، فراموشي و اختلال در صحبت کردن از ديگر علائم اين بيماري است.

دكتر محمدي با بيان اينکه پارکينسون در سنين بالاي ميانسالي شايع‌تر است، افزود: البته در موارد نادر نيز در جوان‌ترها ممکن است بيماري پارکينسون با عنوان پارکينسون جوانان مشاهده شود.

وي معاينات فيزيکي و بررسي علايم موجود را راه تشخيص بيماري پارکينسون دانست و ادامه داد: در حال حاضر درمان قطعي براي اين بيماري وجود ندارد و درمانهاي موجود صرفاً در جهت کاهش علايم بيماري و درمان علامتي است.

اين متخصص مغز و اعصاب، پارکينسون را بيماري پيشرونده دانست و تصريح کرد: با ادامه روند بيماري، فرد بيمار به مرور کارايي و عملکرد قبلي خود را از دست مي‌دهد و ممکن است زمين گير شود.

وي بر لزوم انجام فعاليت‌هاي متعادل نظير مطالعه توسط مبتلايان به اين بيماري تأكيد كرد و گفت: اين بيماران حتي‌الامکان سعي کنند، خانه نشين نشده و خود را در خانه محبوس نکنند و به فعاليت خود ادامه دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.55708s, 18q