شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۷
کد خبر: 19568

بر اساس يك تحقيق مشخص شد كه مصرف شكلات تلخ براي افراد مبتلا به بيماري‌هاي كبدي همانند يك مرهم عمل مي‌كند و مي‌تواند درماني براي بيماري آنها باشد.

«مارك ترسز» يكي از محققان دانشگاه امپريال كالج لندن در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي دولتي انگلستان، عنوان كرد: اين تحقيق كه بر روي 21 بيمار كبدي انجام شد، اين موضوع را مشخص كرد كه افرادي كه از شكلات تلخ استفاده كرده‌اند، بيش از بيماران ديگر موفق به كنترل و تحمل درد شدند.

همچنين مصرف شكلات تلخ مي‌تواند از افزايش فشار خون پس از مصرف غذا كه باعث بروز ناراحتي‌هاي كبدي در افراد مستعد مي‌شود، بكاهد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، بر اساس اين تحقيق مشخص شد كه آنتي اكسيدان موسوم به فلاوانول در شكلات سياه و تلخ عامل اصلي در كاهش فشار خون و دردهاي مزمن كبدي است و باعث سست شدن عضلات بدن به هنگام احساس دردهاي كبدي مي‌شود.

در گزارش اين خبرگزاري همچنين آمده است كه وجود ارتباط  مستقيم ميان مصرف اين شكلات و درمان بيماري‌هاي كبدي باعث شده تا برخي از پزشكان اين ماده را براي بيماران خود و در كنار داروها تجويز كنند.

به گزارش ايسنا، بيماري‌هاي كبدي كه به «سيروز» كبدي معروف هستند، بنا به دلايل مختلف نظير مصرف بيش از حد الكل و يا عفونت هپاتيتي بروز مي‌كنند كه در صورت ادامه يافتن بيماري، امكان مرگ فرد با متلاشي شدن كبد وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =