طرح ختنه مردان برای مبارزه با گسترش ايدز

۱۳۸۶/۰۱/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2051
طرح ختنه مردان برای مبارزه با گسترش ايدز


تخمين زده می شود که ختنه مردان در سطحی گسترده می تواند جان بالغ بر سه ميليون نفر را در بيست سال آينده نجات دهد.

از اين پس ختنه به عنوان بخش کليدی تدابير سازمان ملل برای مبارزه با گسترش ايدز خواهد بود.

بنابراين در برخی از کشورها که نرخ آلودگی به اچ آی وی بالاست، به کار گيری اين روش می تواند نتايج فوق العاده ای داشته باشد.

اما کارشناسان بهداشتی می خواهند پيام آنها روشن باشد و هشدار داده اند که ختنه خطر ابتلا به ايدز را از ميان برنمی دارد و مردان همچنان بايد با استفاده از راه های جلوگيری از آلودگی، مانند استفاده از کاندوم، و امتناع از رفتارهای خطرآفرين از خود محافظت کنند.

توصيه های کارشناسان بين المللی به طور عمده در ارتباط با کشورهايی است که سرايت بيماری ايدز در ميان مردان ناهمجنسگرا بالاست.

سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل می گويند در اين مناطق، که عموما ميزان ختنه هم در آنها پايين است، بايد ختنه کردن فورا در دسترس همگان قرار بگيرد.

اما، آنها هشدار دادند که ختنه فقط يک تدبير ديگر است که به تدابير ديگر اضافه خواهد شد و جايگزين آزمايش اچ آی وی يا راه های پيشگيری ديگر يا درمان بيماری های مقاربتی نمی شود.

کارشناسان بين المللی همچنين گفتند که به مردان و زنان بايد مشاوره داده شود تا درک درستی از اين خبر داشته باشند و رفتارهای خطر آفرين نداشته باشند. همچنين به افراد بايد در باره روش درست ختنه آموزش داده شود و گفته شود که اين جراحی بايد توسط متخصص پزشکی و در شرايطی بهداشتی صورت بگيرد.

سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل همچنين افزودند که هنوز مدرکی در دست نيست که نشان دهد ختنه مردان تا چه حد خطر آلوده شدن زنان و يا مردان همجنسگرا به اچ آی وی را کاهش می دهد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.0715s, 19q