تغییرات رفتاری ناشی از تغییرات هورمونی افراد است

۱۳۸۶/۰۱/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2055
تغییرات رفتاری ناشی از تغییرات هورمونی افراد است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از رویترز ، محققان مرکز پزشکی دانشگاه ایالتی نیویورک گزارش دادند که بدن در پاسخ به اضطراب ، هورمونی ترشح می ‌کند که به طور معمول باعث ایجاد آرامش در نوجوان می‌شود و اگر آنچه که دانشمندان حدس می‌زنند درست باشد ، این پدیده پاسخی برای تغییر حالات و رفتار در نوجوانان خواهد بود.

محققان اعلام کرده اند ، چون نوجوان از یک حالت آرام به حالتی عصبانی و خشمگین بدل می‌شود، پژوهشگران نام این هورمون را هورمون طغیان کننده گذاشته‌اند و تصریح می کنند که نوسانات عاطفی و احساسی همیشه خوب نیست.

بنابرهمین گزارش ، پاسخ ‌هایی که به مواقع استرس زا داده می‌ شود بسیار قوی هستند و اضطراب و دلواپسی نخستین بار در این مرحله پدیدار می ‌شود و در دختران 2 برابر پسران است.

البته این هورمون صرفا خاص دوره نوجوانی نیست و در دوره میانسالی نیز تا حدی ترشح می شود اما نمود آن در دوره نوجوانی به دلیل شدت آن بیشتر است.

در ضمن با وجود استفاده از راهکارهای پزشکی در خصوص نوجوانان ، آمار خودکشی در این سنین رو به افزایش است. این هورمون نه فقط زمان استرس ، بلکه چند دقیقه بعد از این حالت ترشح شده و فعالیتهای عصبی را آرام کرده و اضطراب را کاهش می‌ دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.63751s, 19q