معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت از تجمیع حق بیمه دریافتی مددجویان سازمان بهزیستی و ایثارگران بنیاد شهید در سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد.

حق بیمه درمان مددجویان بهزیستی و بنیاد شهید در «بیمه سلامت» تجمیع شد

سلامت نیوز: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت از تجمیع حق بیمه دریافتی مددجویان سازمان بهزیستی و ایثارگران بنیاد شهید در سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، غلامرضا عباس‌پاشا در گفت‌وگو با ایسنا،  در این باره اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در سازمان برنامه و بودجه انجام شده، تجمیع منابع دو نهاد دیگر بیمه سلامت در بودجه سال آینده است.  مرتبا با سازمان بهزیستی و بنیاد شهید مشکل داشتیم و آنها یا منابع حق بیمه را دریافت نمی‌کردند و یا دریافت می کردند و در اختیار سازمان نمی‌گذاشتند.

وی افزود: برای نخستین بار این اتفاق رخ داد و منابع حق بیمه‌ای بنیاد شهید و بهزیستی در بیمه سلامت ادغام شد که مجموع آن حدود 470 میلیارد تومان می‌شود که 192 میلیارد تومان مربوط به سازمان بهزیستی و 270 میلیارد تومان مربوط به بنیاد شهید است. بر این اساس می‌توان گفت حق بیمه دریافتی مددجویان  و ایثارگران در بیمه سلامت تجمیع شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران درباره سیاست ها و راهکارهای این سازمان برای صرفه جویی در منابع در سال آینده نیز گفت: در سال 96 سیاست های ویژه ای را مبتنی بر برنامه ششم توسعه و همراهی با دولت برای اینکه طرح تحول سلامت زمین نخورد را عملیاتی می کنیم.

عباش پاشا افزود: در این راستا مدیریت بر هزینه‌ها، توسعه منابع پایدار، شناسنامه الکترونیکی و توسعه آی.تی، پژوهش های مبتنی بر مسائل و ارائه راهکارهای کاربردی و ساماندهی بیمه شدگان را مدنظر داریم، البته معتقد به وجود راهنماهای بالینی منسجم هستیم که باید وزارت بهداشت آن را ارائه کند و ما سیاست های بیمه‌ای را مبتنی بر منابع مان تعیین کنیم. اگر بتوانیم روند هزینه های القایی را شناسایی کرده و کاهش دهیم و هزینه های غیرضروری را با کمک انجمن‌های پزشکی تشخیص و کاهش دهیم، نظام ارجاع را راعایت کنیم و منابع به صورت هدفمند تجمیع شوند، گام های خوبی برداشته‌ایم که عزم عملیاتی کردن این سیاست ها در هر دو وزارت رفاه و بهداشت وجود دارد.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha