رونمايي دوباره از پرونده آوار مرگ در بيمارستان دولتي

۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 209415
رونمايي دوباره از پرونده آوار مرگ در بيمارستان دولتي

سلامت نیوز: چهارم مردادماه سال 57 بود كه بخش جراحي و داخلي بيمارستان سينای تهران فرو ريخت و در جريان آن 11 بيمار زير آوار جان باختند و 10 نفر ديگر هم به شدت زخمي شدند. بررسي‌های محل حادثه نشان داد، ريزش ساختمان بيمارستان به دليل گودبرداري غيراصولي ساختمان مجاور آن كه براي توسعه بيمارستان در حال ساخت‌و‌ساز بوده رخ داده است.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه جوان نوشت: در حالي كه 39 سال از زمان حادثه مرگبار بيمارستان سينا گذشته است، صبح ديروز مردي به دادسراي جنايي مراجعه كرد و گفت: پدرش به نام قاسم مرادي 39 سال قبل در حادثه ريزش ساختمان سينا كشته شده است و الان از مقصران حادثه درخواست ديه دارم. همسر اين مرد به خبرنگار ما گفت: زمان حادثه پدر شوهرم 62 ساله بود و براي درمان عمل زانو در بيمارستان سينا بستري بود كه صبح روز حادثه از طريق تلويزيون متوجه ريزش ساختمان بيمارستان سينا شديم. بلافاصله ما به بيمارستان رفتيم كه فهميديم پدر شوهرم در اين حادثه جان باخته است.

در آن زمان ما فقط جسد را تحويل گرفتيم و شكايت نكرديم تا اينكه مدتي قبل يكي از بستگانمان كه مدتي قبل تصادف كرده بود، از مقصر شكايت كرد و ديه گرفت. وقتي فهميديم ما هم مي‌توانيم براي مرگ پدر شوهرم درخواست ديه كنيم با وكيلي مشورت كرديم و بعد از آن من و شوهرم تصميم گرفتيم در دادسرا شكايت و درخواست ديه كنيم. ما با حكم قاضي دادسراي ناحيه 12 به بيمارستان رفتيم كه متوجه شديم پرونده‌هاي آن زمان معدوم شده است، براي اثبات موضوع ‏آرشيو روزنامه‌هاي آن زمان را كه گزارش ريزش را پيگيري كردیم و نوشته بودند، تهيه كردیم و به قاضي ارائه داديم، اما بعد از ‏آن مشخص شد كه چون حادثه ريزش آوار بوده بايد در دادسراي جنايي تهران شكايت و موضوع را پيگيري كنيم. ‏

با طرح اين شكايت، قاضي محسن مدير روستا، بازپرس شعبه ششم دادسراي جنايي تهران دستور داد تا علاوه بر ارسال گزارش پزشكي قانوني درباره گرفتن غرامت از سوي خانواده قرباني در زمان حادثه تحقيق شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.8314s, 20q