یك متخصص تغذیه گفت: ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماری از ریزش مو جلوگیری می‌كند و پوست سر را سالم نگه می‌دارد.

به گزارش سلامت نیوز مرتضی صفوی در گفت‌وگو بافارس افزود: رزماری (اكلیل كوهی) گیاهی مناسب برای میانسالان است و درمان دردهای عضلانی و رماتیسمی مفید است.

وی گفت: اكلیل كوهی یك بوته همیشه سبز است و به دمای سرد حساس است. به دلیل داشتن ماده شیمیایی به نام كارنسیك اسید است و دارای مزه خاصی است. این ماده با دیگر فیتوكمیكال‌ها مانند لیكوپن گوجه فرنگی تركیب می‌شود و سلول‌های سرطانی را می‌كشد.

صفوی گفت: از اكلیل كوهی به عنون چاشنی در غذاها استفاده می‌شود و اگر به خوبی خشك شود داخل شیشه‌های غیرقابل نفوذ به مدت طولانی نگهداری می‌شود.

وی اضافه كرد: روغن رزماری یك روغن محرك است كه بوی نافذ و گرمی دارد و بر اعصاب مركزی اثر مؤثری دارد و در سهولت ترشح و دفع صفرا مفید است. در بیماری‌های یرقان و نارسایی كبد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این متخصص تغذیه افزود: مصرف رزماری (اكلیل كوهی) برای برطرف كردن ضعف عمومی و خستگی مفرط برای افرادی كه دوره نقاهت را می‌گذرانند.

صفوی افزود: مصرف موضعی این روغن می‌تواند، موجب بروز خارش و قرمزی شود و ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماری از ریزش مو جلوگیری می‌كند و پوست سر را سالم نگه می‌دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =