معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: آلودگی هوا می تواند پدیده ایمونولوژیک را تشدید کند که سبب بیماری های قلبی و عروقی می‌شود.

آلودگی هوا سبب بروز بیماری های قلبی می‌ شود

سلامت نیوز:معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: آلودگی هوا می تواند پدیده ایمونولوژیک را تشدید کند که سبب بیماری های قلبی و عروقی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  آنا، معصومه ابتکار در نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق اظهار کرد: حدود دو دهه پیش بیماری‌های قلبی از زاویه ایمونولوژی دیده نمی‌شد ولی امروزه یافته‌های علمی به این نقطه رسیده‌اند، ایمونولوژی از عوامل بیماری های قلبی و عروقی است.

وی افزود: آلودگی هوا می‌تواند پدیده ایمونولوژیک را تشدید کند که سبب بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. میزان تاثیرگذاری محیط روی ژن ها مساله خیلی مهمی است که می‌تواند برای یک فرد در سنین بالا بیماری ایجاد کند. سبک زندگی در روند این بیماری بسیار مهم است.

ابتکار تصریح کرد: مساله سطح زندگی مانند تغذیه، ورزش و... موضوعات مهمی هستند که امروزه می‌توان به آنها پرداخت. آموزش سبک زندگی به خانواده‌ها و زنان در دستور کار دولت قرار دارد.

وی گفت: با آموزش و اصلاح رفتار می توان سبک زندگی را تغییر داد که در نهایت به کاهش بیماری‌ها می‌انجامد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار کرد: در گذشته بیش از ۶۰ درصد از سهم دانشگاه ها را زنان تشکیل می‌دادند که امروزه این نسبت تقریبا متعادل شده است.

ابتکار گفت: در وزارت علوم و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموعا ۲۷ درصد کادر هیات علمی را زنان تشکیل می‌دهند که نشان دهنده پیشرفت بسیار خوب زنان در مجامع علمی و پژوهشی است ولی به این نسبت حضور زنان در پست های مدیریتی دیده نمی‌شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: تا پایان این دولت باید ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی بر اساس شایسته سالاری به زنان تعلق گیرد و امیدوارم که این اتفاق در وزارت علوم و وزارت بهداشت رخ دهد.

وی عنوان کرد: با ورود زنان به عرصه مدیریت و سیاست گذاری می‌توانیم دیدگاه های جنسیتی را متعادل کنیم.

نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق تا 24 شهریور با حضور 25 سخنران خارجی و 4000 متخصص قلب وعروق در مرکز همایش برج میلاد در حال برگزاری است


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =