معاون وزير بهداشت از بسيج همگاني آموزش احيا درسال 86 خبر داد

۱۳۸۶/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2253
معاون وزير بهداشت از بسيج همگاني آموزش احيا درسال 86 خبر داد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مويد علويان امروز در حاشيه مراسم تجديد ميثاق مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با آرمانهاي حضرت امام در مرقد امام خميني(ره) به خبرنگاران، گفت: تقويت نگاه آموزش به مردم براي حفظ سلامت خود و اطرافيانشان اولويت مهم وزارت بهداشت در سال 86 است و در اين مسير بسيج آموزش احيا براي همه مردم اجرا مي‌شود تا همه بتوانند در زمان لازم روشهاي تنفس مصنوعي، ماساژ قلب، احياي گردش خون و نجات حادثه ديدگان را انجام دهند.
وي اضافه كرد: براي اين كار همكاري و بسيج همه ارگانها، استانداريها، دانشگاهها، آموزش و پرورش و همه دستگاههاي دولتي و غير دولتي را طلب مي‌كنيم.
معاون سلامت وزارت بهداشت همچنين با اشاره به هفته سلامت كه از فردا آغاز مي‌شود، گفت: شعار محوري اين هفته كه شعار جهاني است بر سرمايه گذاري مطمئن در سلامت براي رسيدن به امنيت بيشتر در جوامع تاكيد مي‌كند.
وي افزود: روزهاي اين هفته به ترتيب، " سلامت و ايمني غذا"، "مشاركت مردم و همكاريهاي بين بخشي در سلامت"، "رسانه ها و سلامت"، " شهر و روستاي سالم"، " سلامت و جايگاه فناوريهاي نوين"، " حمايتهاي قانوني، چالشها و فرصتهاي سلامت" و " سلامت و خانواده" نامگذاري شده است.
وي گفت: توجه به توزيع مواد غذايي سالم در جامعه و كاهش عوامل خطر ساز سلامت، آموزش و درگير كردن بيشتر مردم، شوراها و ارگانهاي دولتي با مقوله سلامت، استفاده از علوم جديد به خصوص نانو تكنولوژي و بيو تكنولوژي و تاكيد بر نقش خانواده و آموزش خانواده ها محورهايي است كه در هفته سلامت مورد توجه قرار گرفته است.
علويان افزود: مهمترين برنامه وزارت بهداشت در سال 86 استفاده از همه ظرفيتهاي علمي، بودجه‌اي، مديريتي و اجرايي كشور در دانشگاهها، مدارس، شوراها، شهرداريها، سربازخانه‌ها، مساجد و همه امكانات براي ارتقاي سطح سلامت در كشور است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.23461s, 19q