بیشتر بدانید-2

۱۳۸۶/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2307
بیشتر بدانید-2

كلم پيج سفيد، خاصيت مسكن گونه و ضد التهابي دارد

محققان دريافتند مصرف كلم پيچ سفيد به درمان درد مفاصل، التهابات گلو و واريس كمك كرده و عوارض آن ها را كاهش مي دهد.

محققان آلماني معتقدند كه اين نوع كلم خاصيت ضد التهابي و مسكن گونه دارد.

بنابر اين گزارش، محققان تاكيد كردند براي اينكه كلم تاثير مثبت خود را بگذارد بايد حداقل يك تا دو ساعت بر روي محل مورد نظر بماند.


حمام با آب گرم براي پوست‌هاي خشك مضر است

متخصصان هشدار دادند افرادي كه پوست خشك دارند نبايد مدت طولاني دوش بگيرند يا حمام كنند.

بر اساس تحقيقات چهار دقيقه ماندن زير دوش آب گرم مي‌تواند كل لايه چربي محافظ پوست را از بين ببرد كه استفاده از صابون، ژل‌ها و محلول‌هاي شوينده نيز اين وضعيت را وخيم‌تر كرده و پوست را شكننده‌تر و تحريك پذيرتر مي‌كند.

همچنين توصيه مي شود ، هنگام شستشو و استحمام از آب ولرم و ژل‌ها و محلول‌هاي شوينده ملايم حاوي روغن‌هاي طبيعي استفاده شود.

بر اساس اين گزارش، از آنجاييكه حمام كردن چربي زيادي از پوست مي‌گيرد به همين دليل بعد از دوش گرفتن و حمام كردن بايد پوست را با لوسيون محافظت كرد كه بهترين زمان استفاده از آنها بلافاصله بعد از حمام است كه پوست داغ و منافذ آن باز است.


کثیف باشید تا سالم بمانید

دانشمندان انگليسي اعلام كردند كمي كثيف بودن، هم مي‌تواند خلق افراد را بهبود ببخشد و هم مي‌تواند موجب تقويت سيستم ايمني بدن آنها شود.

به گزارش سلامت نیوز، مطالعات نشان داده است: آن دسته از بيماران مبتلا به سرطان ريه كه به كمك يك باكتري سازگار موجود در خاك تحت درمان قرار گرفتند، كيفيت زندگي آنها به تدريج بهبود پيدا كرد.

همچنين موش‌هايي كه در معرض همين باكتري قرار مي‌گيرند معمولا ميزان ماده شيميايي سروتونين كه با عنوان هورمون شادي شناخته شده است در مغز آنها افزايش پيدا مي‌كند.

گفتني است كه فقدان سروتونين در مغز باعث بروز اختلال رواني افسردگي در افراد مي‌شود.

دانشمندان درحال حاضر در تلاش هستند تا مشخص كنند كه آيا اين باكتري موسوم به مايكوباكتريوم واكائي مي‌تواند با تاثير گذاري بر روي نورون‌هاي حاوي نروتونين خاصيت ضد افسردگي داشته باشد.

از سوي ديگر، محققان كانادايي نيز موفق به كشف رابطه بين سروتونين خلق و سيستم ايمني بدن شده‌اند.

اين گروه از محققان در مركز پزشكي دانشگاه جرج تاون اخيرا دريافته‌اند كه سروتونين بين سلولهاي اصلي در سيستم ايمني بدن عبور مي‌كند و اين ماده شيميايي مي‌تواند منجر به فعال شدن يك واكنش ايمني شود.


افراد با افزايش سن، متعادل تر مي‌شوند

محققان کشف کردند که انسان با افزايش سن از لحاظ روحي و رواني متعادل تر مي شود.

به گزارش سلامت نیوزتحقيقات نشان مي دهد افراد سالمند اطلاعات و يافته هاي محيط اطراف خود را سنجيده تر و متوازن تر از جوانان مي‌سنجند.

بنابر اين گزارش، روانشناسان دانشگاه كلورادوي آمريكا به 150 نفر در سنين مختلف تصاوير مثبت، منفي و خنثي نشان داده و فعاليت مغزي آنها را مورد بررسي قرار دادند.

بر اساس اين گزارش، نتيجه تحقيقات نشان داد در حاليكه شركت كنندگان 18 تا 25 ساله اين تحقيق بيشتر به تصاوير منفي توجه داشتند، شركت كنندگان بالاي 55 سال به موارد مثبت و منفي به ميزان مساوي توجه داشتند.


آلرژي به گرده هاي گل، بايد زود درمان شود

متخصصان معتقدند، كودكاني كه به گرده ها آلرژي دارند، بايد سريع تحت درمان قرار بگيرند زيرا اين كودكان در معرض خطر ابتلا به آسم هستند.

به گزارش سلامت نیوز و به نقل از خبرگزاري آلمان؛ متخصصان آلماني تاكيد كردند والديني كه فكر مي كنند با بزرگ شدن فرزندشان آلرژي آنها بهبود مي يابد سخت در اشتباه هستند.


 

بهره وري در سيستم سلامت كشور 30 درصد افزايش يافت

بهره‌وري در سيستم سلامت از نظر حضور پرسنل بهداشتي ـ درماني و ساعات كار آن‌ها طي يك سال گذشته 30 درصد افزايش يافته است.


كامران باقري لنكراني افزود: سال 85 سال پر فراز و نشيبي براي وزارت بهداشت و سيستم سلامت بود اما مهم‌ترين دستاورد اين سال افزايش بهره‌وري 30 درصدي در سيستم سلامت است كه با تلاش مضاعف همكاران در بيمارستان‌ها و مراكز بهداشتي ـ درماني حاصل شد.

وي گفت: در بسياري از بيمارستان‌هاي كشور طي يك سال گذشته ميزان خدمات‌رساني به مردم نسبت به سال ماقبل آن بيش از 50 درصد افزايش يافته است.

استفاده از دستکش‌هاي نخي سفيد برای کاهش حساسیت پوستی

عدم استفاده از دستکش در هنگام کار با مواد شوينده باعث آسيب به پوست شده و منجر به ايجاد التهاب و اگزماي پوستي مي شود.

دکترعباس راثي در رابطه با استفاده از شوينده‌ها گفت: شوينده هاي مورد مصرف، عموما خاصيت از بين برنده چربي ها را دارند و از آنجا که در پوست نيز لايه محافظي از چربي وجود دارد، استفاده مکرر از مواد شوينده بدون محافظ همچون دستکش سبب خواهد شد تا ضمن از بين رفتن مقدار چربي لايه شاخي پوست، به آن آسيب جدي وارد آيد واستفاده از دستکش هاي نخي مخصوصا سفيد که حساسيت کمتري ايجاد مي کند و استفاده از دستکش کار بر روي آن از تحريک پوست و صدمه ديدن آن با مواد شوينده جلوگيري مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.16806s, 19q