مرگ ‪ ۳۴۰۰‬نفردراثر بيماريهاي قلبي، سرطان و سوانح در گلستان

۱۳۸۶/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2326
مرگ ‪ ۳۴۰۰‬نفردراثر بيماريهاي قلبي، سرطان و سوانح در گلستان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، شهريار سمناني روز شنبه به مناسبت هفته سلامت ( ‪ ۱۸‬تا ‪ ۲۴‬فروردين) و سالروز تاسيس سازمان جهاني بهداشت، بهترين سرمايه‌گذاري در اقتصاد كلان كشورها را بر سلامت انسانها دانست و گفت: حفظ و ارتقاء سلامتي با توجه به تغيير ماهيت بيماريها يكي از دغدغه‌هاي مسئولان است.

به گفته وي، پيشگيري، تغذيه درست، تحرك و دوري از رفتارهاي خشونت‌آميز از عوامل مهم جلوگيري از بيماريهاي مختلف است.

سمناني اظهار داشت: هر اندازه امكانات درماني در استان توزيع شود اما در صورتي كه پيشگيري انجام نشود، كافي نيست.

وي، پيشگيري را فعاليتي كم‌هزينه دانست و گفت: تنها تغيير سبك زندگي باعث جلوگيري از بسياري بيماريها مي‌شود.

استاندار گلستان هم در اين مراسم گفت: يكي از نيازهاي اساسي منابع انساني كه جامعه را به سمت پيشرفت، كمال و ترقي پيش مي‌برد، سلامت است.

"رضا انجم‌شعاع" افزود: امروزه سلامت به عنوان ضرورت و نياز اساسي جامعه بشمار مي‌رود كه در سند چشم‌انداز ‪ ۲۰‬ساله كشور بر آن و سرمايه انساني تاكيد شده است.

انجم شعاع، پيام زنگ سلامت در مدارس را بخاطر شكل‌گيري تربيت و آموزش نسل آينده بااهميت دانست و همچنين نقش معلمان و مسوولان مدارس را در اين امر بسيار مهم توصيف كرد.

اين مقام ارشد گلستان اضافه كرد: مدارس يكي از مكانهاي حادثه‌خيز است كه بايد سلامت آنها مورد توجه قرار گيرد و از طرف ديگر مرور فعاليتهاي انجام شده بخش بهداشت و درمان كشور بسيار مهم خواهد بود.

انجم شعاع، موضوع پيشگيري در تمام زمينه‌هاي بهداشت و درمان را به دليل داشتن هزينه كم و روشهاي سهل و آسان بهتر از درمان بيان كرد.

استاندار گلستان اظهار داشت: مدارس به عنوان مهمترين مراكز آموزشي نقش مهمي در آگاهي بخشي دانش‌آموزان در امر سلامت داشته و عواقب ناشي از آن را گوشزد مي‌كنند.

انجم شعاع ادامه داد: هم‌اكنون در استان گلستان بيش از ‪ ۲۰‬بيمارستان و ‪ ۱۴۰‬مركز درماني و ساير مراكز و پزشكان و متخصصان در امر سلامت انسانها تلاش مي‌كنند.

رييس سازمان آموزش و پرورش گلستان نيز گفت: هم‌اينك در استان ‪ ۶۶‬مربي بهداشت فعاليت مي‌كنند در حاليكه بالغ بر ‪ ۲۷۰‬مربي بهداشت واجد شرايط نياز است.

به گفته "عليرضا نوروزي"، ميانگين سني و سابقه خدمتي اين تعداد بيش از ‪ ۲۵‬سال است.

وي، شاخص نيروي بهداشت را براساس معيار وزارتخانه براي هر ‪ ۷۵۰‬دانش‌آموز يك نفر تعريف كرد.

شعار سال ‪ ۲۰۰۷‬ميلادي سازمان جهاني بهداشت "آينده‌اي مطمئن با سرمايه- گذاري در سلامت" است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.89967s, 18q