رئیس کمیته امداد امام خمینی:

سهم هر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ۱۶۰ هزار تومان است

۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 233565
سهم هر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ۱۶۰ هزار تومان است

سلامت نیوز:به گفته رئیس کمیته امداد سهم هر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد از بودجه دولتی، هدفمندی یارانه‌ها و کمک‌های مردمی به طور متوسط ماهانه ۱۶۰ هزار تومان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در نشست با اعضای فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه این نهاد به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خدمات می‌دهد گفت: با توجه به اختصاص بودجه چهار هزار میلیارد تومانی به کمیته امداد، پرداخت سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها و کمک دو هزار میلیارد تومانی مردم، سهم هر مددجوی تحت حمایت از این منابع مالی به طور متوسط ماهیانه بیش از ۱۶۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه برای توسعه و ادامه روند اشتغال‌زایی مددجویان در سال ۹۷ به اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی بیشتری نیاز است، بیان کرد: سال ۹۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به این امر اختصاص یافت و این رقم در سال جاری به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

فتاح با اشاره به پرداخت افزایش مستمری‌ ماهانه مددجویان توسط دولت تصریح کرد: این موضوع علاوه براینکه موجب تضعیف مدیریت کمیته امداد شده، امکان پرداخت کسورات و تامین تسهیلات را از این نهاد سلب کرده است به گونه‌ای که اکنون کمیته امداد با مشکلات اعتباری درگیر است.

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه هم‌اکنون ۱۵۰ هزار خانوار تحت حمایت فاقد مسکن مناسب هستند، اظهار کرد: از دولت درخواست شده است تا واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی را - حتی بدون تخصیص بودجه- باهدف تامین مسکن مناسب برای مددجویان در اختیار کمیته‌ امداد قرار دهد.

وی بابیان اینکه برنامه‌ها و سیاست‌های کمیته امداد موجب کاهش آمار طلاق، اعتیاد و بزهکاری‌های اجتماعی در میان جامعه تحت حمایت‌شده است، گفت: اگر وضع اقتصادی رونق نیابد، تعداد مراجعان به کمیته امداد افزایش می‌یابد و این نهاد باید به آسیب‌های ناشی از افزایش بزهکاری‌های اجتماعی رسیدگی کند که در ایجاد آن نقشی نداشته است.

فتاح با اشاره به اینکه بدنه این نهاد با تغییرات ساختاری ۲۵ درصد کوچک‌ شده است، خاطرنشان کرد: در آینده نیز نیروی انسانی جدید جذب نمی‌شود تا بدنه کوچک‌تر و چابک‌تر شود.

رئیس کمیته امداد اظهار کرد: شفاف‌سازی عملکرد کمیته امداد با هدف افزایش اعتماد عمومی موجب افزایش ۲۰ درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان از طریق این نهاد شده است.

وی از رونمایی صندوق‌های صدقه الکترونیکی جدید تا پایان امسال خبر داد و اضافه کرد: این نهاد تلاش می‌کند برای افزایش سرعت در خدمت‌رسانی به نیازمندان و کاهش هزینه‌ها از روش‌های نوین الکترونیکی استفاده کند.

رئیس کمیته امداد در پایان از نمایندگان مجلس درخواست کرد تا ضریب نفوذ بیمه‌های اجتماعی برای افراد نیازمند را افزایش دهند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.91894s, 18q