ساخت 400 برج روی گسلهای تهران

۱۳۹۶/۱۰/۰۹ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 233978
ساخت 400 برج روی گسلهای تهران

سلامت نیوز:رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر از لزوم تنفیض اختیار به شهرداران منطقه در خصوص جذب سرمایه خبرداد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مجید فراهانی، در دیدار با دبیران شورایاری منطقه 2، بر لزوم اهمیت شورایاری‌ها، راه های مناسب کاهش ترافیک منطقه، تعیین تکلیف بافت های فرسوده این منطقه و لزوم جذب سرمایه گذار با روش BOT تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه در فصل بودجه هستیم باید چشم اندازی مناسبی از مناطق داشته باشیم تا بودجه مناسبی با توجه به اولویت های هر منطقه تخصیص داده شود.

عضو شورای شهر تهران در ارتباط با شرایط منطقه 2 گفت: منطقه 2 از مهم ترین مراکز تهران است و در حدود 700 هزارنفر جمعیت یعنی 8 درصد تهران را در خود جای می دهد؛ همچنین حدود 7 درصد مساحت تهران در این منطقه وجود دارد؛ با توجه به این امر، منطقه 2 حتی از متوسط تهران، تراکم بیشتری دارد و جالب است منطقه 2 جز مناطق اصلی تهران است که مشکل پارکینگ دارد.این منطقه با توجه به ظرفیت هایش نقاط قوت بسیاری دارد و با توجه به فرصت ها باید بدان پرداخت.


فراهانی در خصوص فرصت های موجود در این منطقه گفت: یکی از نقاط قوت منطقه، وجود فرصت های گردشگری است.گرچه تاکنون سرمایه گذاری خوبی انجام شده اما کافی نیست. در بحث کوهپایه ها فعالیت های خوبی در حوزه توسعه گردشگری شده است. گرچه این منطقه زمین های زیادی ندارد اما زمین های رها شده آن کم نیست و می توان به سمت توسعه گردشگری در منطقه 2 پیش رفت.


وی ادامه داد: وجود دانشگاه صنعتی شریف یکی از فرصت های منطقه است و همکاری منطقه با این دانشگاه و همکاری با کارآفرینان و استارت آپ ها می تواند سبب پیشرفت شهرداری شود. دو استارت آپ موفق در تهران نیز خواستگاهشان دانشگاه شریف بوده و می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

این عضو شورای شهر اظهار کرد: این روزها شهرداری تهران با کمبود بودجه مواجه است و متاسفانه باید بیش از 40 درصد بودجه در شهرداری کاهش داشته باشد؛ راه حل آن جذب مشارکت ها است؛ با روش هایی مانند BOTمیتوان مشارکت سرمایه گذاری داخلی و خارجی منطقه 2 را فعال کرد که جاذب گردشگری باشد.

وی طی پیشنهادی به مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: باید به مناطق شهرداری تنفض اختیار صورت بگیرد تا شهرداران منطقه در جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی ورود پیدا کنند.

فراهانی در ارتباط با مشکلات منطقه 2 با بیان اینکه گرچه منطقه دو جز مناطق برخوردار است اما مشکل بافت فرسوده وجود دارد. همچنین مشکل سرانه های ورزشی از دیگر موارد است. اگر چه مراکز ورزشی خوبی داریم؛ اما متاسفانه این مراکز واگذار شده و مردم منطقه کمتر میتوانند از سرانه ها استفاده کنند. همچنین بحث آلودگی ها در حاشیه بزرگراه ها از دیگر مسائلی است که باید بدان پرداخته شود؛ ادامه داد: منطقه 2 مشکلاتی دارد که یکی از این موارد بحث منطقه فرحزاد و اسلام آباد است، همچنین با توجه به زلزله مهیب آینده تهران، منطقه 2 آسیب پذیر خواهد بود. گسل شمال تهران از منطقه 2 می گذرد و یکی از بیشترین آسیب ها را در منطقه 2 داریم.


رئیس کمیته بودجه و نظارت با بیان اینکه ساخت بافت مسکونی روی گسل با توجه به اینکه ممنوع بوده از دیگر مشکلات منطقه است. اگر چه ساخت و ساز روی گسل ممنوع بوده، اما طی بررسی ها 400 برج روی گسلهای تهران ساخته شده است. خوشبختانه دولت بنا دارد در حوزه نوسازی بافت فرسوده فعالیت هایی را انجام دهد گفت: وجود شورایاری ها بسیار ارزشمند است. در گذشته شهرداریها پول زیادی خرج می‌کردند تا بتوانند مشکلات محلات را از دل آن بیرون بیاورد اما اکنون شورایاران به خوبی این مشکلات را منتقل می کند.


رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران بیان کرد: محله محوری باید محور کار ما باشد. بنده در نطق اولم در صحن علنی از مسکر آباد تا فرحزاد نام بردم. این محلات اهمیت بسیار زیادی دارند و محلاتی است که باید به توسعه آنها توجه ویژه ای داشته باشیم.


فراهانی در پایان گفت: اگر سرمایه گذاری می شناسیم، زمین رها شده ای داریم و یا پیشنهادی داریم که مشکل درآمدی شهرداری رفع شود و یا کسب و کار جدید راه انداخته شود و... عنوان کنید زیرا معتقدیم که باید از خلاقیت ها استفاده شود تا منطقه 2 شتاب بیشتری به سمت توسعه پیدا کند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.70086s, 19q