یک هزار بیمار مصروع شناسایی شده ‌‌اند

۱۳۸۶/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2346
یک هزار بیمار مصروع شناسایی شده ‌‌اند

 


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر در قم ، مریم مرادی در مراسم گرامیداشت چهارمین سال فعالیت انجمن صرع استان قم ، اظهار داشت: انجمن صرع در استان قم از اردیبهشت 83 همزمان با میلاد پیامبر گرامی اسلام فعالیت خود را آغاز کرد و در طول 3 سال گذشته موفق شد تا بیش از یک هزار نفر از بیماران مصروع را در استان قم شناسایی کرده و نسبت به ارائه خدمات به آنان اقدام نماید.

وی در ادامه به تشریح دیگر اقدامات این انجمن پرداخت و توزیع 30 میلیون ریال بن نوار مغز ، توزیع 150 میلیون ریال بن تهیه دارو ، ارائه تخفیف تا حد 100 درصد برای مصدومان بی ‌بضاعت در تمام مراکز دولتی ، صدور معرفی نامه جهت استفاده از تخفیف مراکز دولتی برای بیماران عضو انجمن ، تشکیل کتابخانه با ظرفیت یک هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف و برگزاری جلسات عمومی مشاوره با حضور بیماران و متخصصین مغز و اعصاب استان را از دیگر اقدامات این انجمن برشمرد.

در ادامه این جلسه ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قم ، مهم ترین مشکل بیماران مصروع در گذشته را نگرش جامعه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تشکیل انجمن‌ های مردمی نظیر انجمن صرع استان قم ، نگرش جامعه نسبت به افراد دارای بیماری صرع تغییر کرده است.

دکتر بهروز براتی افزود: متاسفانه در سالهای گذشته خود بیماران هم به خود باوری نرسیده بودند و این مسئله مشکل را دو چندان کرده بود اما اکنون تقریبا چنین مشکلی مرتفع شده است و بیماران مصروع نیز به خودباوری رسیده‌اند.
 
در پایان این جلسه ، تعدادی از خیرین که با انجمن صرع همکاری داشتند و همچنین برخی از بیماران عضو این انجمن مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.57088s, 18q