تهران (پانا) - رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفته است که آمار خودکشی در استان کرمانشاه بعد از زلزله 7.3 ریشتری در این استان افزایش نیافته است.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور: آمار خودکشی پس از زلزله کرمانشاه افزایش معنادار نداشته است

سلامت نیوز: رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفته است که آمار خودکشی در استان کرمانشاه بعد از زلزله 7.3 ریشتری در این استان افزایش نیافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا،حسین اسدبیگی ، درباره موضوع خودکشی در میان زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت: بعد از وقوع زلزله 7.3 ریشتری در غرب کشور تیم‌های روانشناسی، مددکاری و اورژانس اجتماعی در مناطق زلزله‌زده مستقر شدند. علاوه بر بهزیستی، نیروهای وزارت بهداشت نیز افراد زلزله‌زده را  غربالگری کردند.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور همچنین درخصوص نگرانی از افزایش موارد خودکشی در مناطق زلزله‌زده توضیح داد: تعداد خودکشی در استان کرمانشاه بعد از زلزله به طور معنادار بالا نرفته و در 45 روز پس از وقوع زلزله تنها 3 مورد خودکشی منجر به فوت گزارش شده است؛ در حالی که پیش از زلزله به طور میانگین در شش ماهه اول سال جاری ماهانه یک مورد خودکشی منجر به فوت در این استان ثبت شده است.

رئیس اورژانس اجتماعی با اشاره به انتشار برخی آمارها درباره افزایش آمار خودکشی در مناطق زلزله‌زده گفت: آمارهایی که برای افزایش خودکشی در فضای مجازی منتشر شده، شاید مربوط به افرادی بوده که دارای افکار خودکشی بوده‌اند و با مداخلات تیم‌های مددکاری موضوع برطرف شده است.

به گفته اسدبیگی، استان‌های غربی کشور از جمله ایلام، کرمانشاه، همدان، کهگیلویه و بویراحمد جزو استان‌هایی هستند که آمار خودکشی در آن‌ها بسیار بالاست.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =