سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
کد خبر: 235327

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: طی سه سال گذشته، ۷۰ درصد اعتبارات پیش بینی شده جهت احیای دریاچه هنوز تخصیص نیافته و در این مدت فقط ۳۰ درصد از اعتبارات ارائه شده است.

اختلال در عملیات احیای دریاچه ارومیه

سلامت نیوز: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: طی سه سال گذشته، ۷۰ درصد اعتبارات پیش بینی شده جهت احیای دریاچه هنوز تخصیص نیافته و در این مدت فقط ۳۰ درصد از اعتبارات ارائه شده است.

به گزارش سلامت نیوز، غلامرضا هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار کرد: طی دو سال گذشته اقدامات انجام شده جهت احیای دریاچه ی ارومیه، ملموس است، در گذشته سطح تراز آب دریاچه ی ارومیه هر سال ۴۰ سانتی متر افت می کرد ولی با برخی از اقدامات انجام شده، از جمله لایروبی رودخانه ها، کاهش تراز آب دریاچه متوقف شده و به تثبیت رسیده است.

 

وی ادامه داد: طبق برنامه احیای دریاچه، مقرر شده بود که طی سه سال سطح تراز آبی دریاچه ارومیه به تثبیت برسد و بعد از آن عملیات احیای دریاچه آغاز شود ولی در حال حاضر با کاهش ۴۰ درصدی بارندگی در استان مواجه هستیم و این عامل طبیعی موجب اختلال در عملیات احیایی دریاچه ارومیه شده است.

 

وی با بیان این‌که تمامی دستگاه های اجرایی در راستای احیای دریاچه ارومیه اقدامات تعریف شده را انجام می دهند، افزود: اقداماتی از جمله لایروبی رودخانه‌ها از سوی شرکت آب منطقه ای، انجام شده و حدود ۸۰ کیلومتر از رودخانه ی آجی چای، لایروبی شده و میزان آب انتقال داده شده از این رودخانه به دریاچه ارومیه در مقایسه با سال گذشته، سه برابر افزایش یافته است.

 

وی تاکید کرد: مهم ترین موضوع در احیای دریاچه ی ارومیه مشارکت مردمی است، اگر مردم در این راستا همراهی کنند، برنامه های احیای دریاچه ی ارومیه موفق می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =