خطر ریزش بهمن در کوه دنا امدادگران را تهدید می‌کند

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۴ - کد خبر: 238996
خطر ریزش بهمن در کوه دنا امدادگران را تهدید می‌کند

سلامت نیوز: مسئول گروه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر گفت: با وجود آفتابی بودن هوا، شرایط نقطه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج بسیار سخت است و خطر ریزش بهمن در ارتفاعات کوه دنا امدادگران را تهدید می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمدحسین کبادی روز شنبه در جمع خبرنگاران در سی سخت افزود: یک کمپ پشتیبانی و عملیاتی متشکل از نیروهای زبده برای امداد و نجات جست وجوگران در صورت آسیب احتمالی در ارتفاع سه هزار و 100 متری ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: به دلیل شرایط سخت جغرافیایی، برای حفظ جان امدادگران با احتیاط عمل می‌کنیم.
مسئول تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ساعت 6 بامداد روز شنبه امدادگران متخصص ارتش و هلال احمر با بالگرد به نقطه سقوط هواپیما اعزام شدند و اکنون در حال انجام عملیات جست وجو هستند.
کبادی ابراز داشت: عملیات جست وجوی پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی به شدت وابسته به شرایط آب و هوایی است و نمی‌توان زمانی برای پایان آن ذکر کرد.
تاکنون چهار محموله از بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هواپیمایی پرواز تهران یاسوج پیدا و به کمپ اصلی در منطقه کوه گل سی سخت منتقل و به پزشکی قانونی برای احراز هویت تحویل داده شده است.
ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای روزهای شنبه و یکشنبه را برای انجام عملیات جست و جو مساعد پیش بینی کرده است.
پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.77957s, 18q