شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
کد خبر: 241653

چای های گیاهی خاصی برای افزایش میل جنسی به بازار عرضه می شوند که به طور معمول حاوی چند گیاه در ترکیب خود هستند. اگر مطمئن نیستند که علت کاهش میل جنسیتان چیست، گزینه هایی را انتخاب کنید که مزایای متعددی داشته باشد.

بهترین دمنوش های گیاهی برای تقویت میل جنسی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هلث سایت، ادویه ها برخی از سالم ترین مواد طبیعی هستند که به دلیل فواید سلامتی قدرتمندشان مشهور هستند. آنها برای مقابله با انواع بیماری ها از جمله دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی و همچنین بیماری های سلامت جنسی مانند اختلال نعوظ، انزال زودرس، ناباروری، از دست دادن میل جنسی بسیار مفید می باشند. مصرف منظم این ادویه ها شناخته شده است.

گاهی میل جنسی در زنان و مردان به دلایل مختلفی کاهش پیدا می کند و اغلب باعث نگرانی زوجین می شود. محصولات گیاهی زیادی در بازار وجود دارد که ادعا می کنند میل جنسی را افزایش می دهند ولی باید قبل از مصرف از صحت ادعایشان مطلع باشیم.

چای های گیاهی خاصی به این منظور به بازار عرضه می شوند که به طور معمول حاوی چند گیاه در ترکیب خود هستند. مواد تشکیل دهنده موجود در این محصولات دارای مکانیسم های مختلفی برای عملکرد میل جنسی هستند بنابراین اگر مطمئن نیستند که علت کاهش میل جنسیتان چیست، گزینه هایی را انتخاب کنید که مزایای متعددی داشته باشد.

برای تقویت میل جنسی در اینجا چند دمنوش تهیه شده با ادویه جات که خاصیت تقویت میل جنسی دارند را معرفی می کنیم.

چای دارچین

آب را بجوشانید و چوب دارچین بلند را به آن اضافه کنید. حدود 10 دقیقه دم کنید و سپس مایع را صاف کنید. حالا یک قاشق عسل را به مخلوط اضافه کنید. خوب هم بزنید و این چای را در حالی که هنوز گرم است بنوشید. هم دارچین و هم عسل خواص تقویت کننده میل جنسی را دارند.

چای چند ادویه ای

آب را بجوشانید و 1 قاشق غذاخوری دانه زیره ، 1 قاشق چایخوری دانه گشنیز، 1 قاشق چایخوری دانه رازیانه ، دو تکه زنجبیل، 1 قاشق چایخوری دانه فلفل سیاه، 5 تا 7 حبه و یک تکه دارچین به آن اضافه کنید. بگذارید مخلوط به جوش بیاید و حدود پنج تا ده دقیقه بماند. سپس اجازه دهید 10 دقیقه دیگر دم بکشد. پس از آماده شدن مخلوط را صاف کرده و زمانی که هنوز گرم است بنوشید.

چای جوز هندی

تنها کاری که باید انجام دهید این است که جوز هندی را خرد کنید. آن را در یک کتری آب بریزید و آن را به جوش بیاورید. پس از جوش آمدن آب، گاز را خاموش کرده و مایع را صاف کنید.

کاهوا

یک فنجان آب همراه با دارچین، میخک و هل را بجوشانید. برگ های چای سبز را اضافه کرده و کتری را از روی شعله بردارید. بگذارید چای به مدت ۲ تا ۳ دقیقه دم بکشد. پوست نازک چند بادام را بکنید تا به مغز سفید بادام برسید ، آن ها را خلال کنید و همراه با چند رشته زعفران در فنجان چای خود بریزید. دمنوش تهیه شده را صاف کرده و در فنجان خود بریزید. اگر دوست دارید، می توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید و از چای خود لذت ببرید. مطالعات نشان داده اند که یکی از ترکیبات فعال زعفران، به نام کروسین، تأثیر مثبتی بر رفتار جنسی دارد و نعوظ و میل جنسی را بهبود می بخشد.

چای اجوین

آب را بجوشانید و مقداری دانه هل بو داده داخل آن بریزید. اجازه دهید حدود 10 دقیقه دم بکشد. آن را از روی شعله بردارید و عسل یا شکر را در آن مخلوط کنید. بعد از کاهش دما میل کنید.


دمنوش جنسینگ آمریکایی


دو نوع جنسینگ وجود دارد که برای بالا بردن و بازگراندن میل جنسی در مردان استفاده می شود. با وجودیکه به صورت سنتی معمولا جنسینگ چینی تجویز می شود ولی باید بدانید جنسینگی که در مطالعات حیوانی مورد استفاده قرار گرفته نوع آمریکایی آن بوده است. به نظر می رسد جنسینگ آمریکایی American Ginseng با تغییر اثر دوپامین dopamine در مغز، میل جنسی را افزایش می دهد.

در مطالعه ای که در دانشگاه ایلینویز جنوبی Southern Illinois University روی هر دو نوع جنسینگ چینی و آمریکایی انجام شد، محققین به این نتیجه رسیدند که هر دو نوع جنسینگ روی پاسخ و میل جنسی حیوانات اثر گذار بوده اند. جینسنوزید Ginsenoside موجود در ریشه جنسینگ به عنوان محرک میل جنسی شناخته می شود و همچنین باعث تسهیل نعوظ در مردان است.


دمنوش گیاه بز شاخدار

گیاه بز شاخدار Horny Goat Weed یا Epimedium grandiflorum با اثرات مثبتی که روی میل جنسی مردان و زنان دارد شناخته می شود. این گیاه در طب سنتی چین به نام یین یانگ هو Yin Yang Huo شناخته می شود. ماده فعال گیاه بز شاخدار ایکارین icariin است که باعث تحریک جزیان خون و افزایش فشار آن به آلت تناسلی مرد و کلیتوریس د ر زن می شود.

به گزارش محققان ایتالیایی گیاه بز شاخدار زمانی که در معرض آنزیمی که جربان خون به سمت آلت تناسلی مردان را تنظیم می کند و باعث ایجاد نعوظ می شود، قرار بگیرد باعث تاثیر حداکثری آنزیم می شود. با اصلاح و تولید ماده فعال خالص موجود در این گیاه محققین توانستند فرمولی با شباهت زیاد به ویاگرا بدست آورند.

شما می توانید این گیاه را به صرت خشک تهیه کرده و یک مشت از آن را به همراه 4 لیوان آب جوش به مدت 15 دقیقه دم بگذارید و روزی دو لیوان از آن میل نمایید. در عرض چند روز متوجه اثر آن خواهید شد.


دمنوش ماکا

ماکا Maca با متعادل کردن سطح هورمون های جنسی عمل می کنید. مطالعه ای که در سال 2000 در Urology منتشر شد اثرات ماکا را تایید می کرد. شرکت کنندگان بعد از استفاده 2000 میلی گرم ماکا به صورت روزانه ادعا کردند که افزایش قابل توجهی در میل جنسی، عملکرد بهتر جنسی و تعداد دفعات رابطه جنسی داشته اند. همچنین به نظر می رسد که قدرت باروری مردان را هم افزایش داده است. با این که تصور می شود ماکا روی میل جنسی زنان و مردان اثر مثبت می گذارد ولی فقط روی مردان آزمایش شده است. ماکا را می توان به عنوان یک ویاگرای طبیعی در نظر گرفت البته باید توجه داشته باشید که اثرات آن فوری نبوده و حداقل دو ماه باید از آن استفاده نمایید.


دمنوش آشواگاندا

به نظر می رسد که مصرف آشواگاندا Ashwaganda سطح تولید اکسید نیتریک را افزایش داده و باعث افزایش انبساط عروق خونی می شود. مطالعه انجام شده در مرکز علوم دانشگاه تگزاس نشن می دهد که این چای عصب هایی که در مغز باعث ایجاد اضطراب می شوند را محدود کرده و باعث بهبود حالت فرد می شود. همچنین باعث افزایش ایمنی عمومی و مقاومت در مقابل استرس می شود. این گیاه سال هاست که در طب هندوستان مورد استفاده قرار می گیرد. یک فرمول افزایش دهنده میل جنسی با این گیاه عبارت است از ترکیب یک بخش آشواگاندا با شیر و روغن یا کره.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =