بهترین نوع تن ماهی برای کودکان

نکات مهم برای مصرف تن ماهی در کودکان

۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۶ - کد خبر: 243415
نکات مهم برای مصرف تن ماهی در کودکان

سلامت نیوز-*فرزاد برهمندپور: مصرف یکبار در هفته تن‌های ماهی در کودکان می‌تواند با بهبود یادگیری در ارتباط باشد. اما برخی از متخصصان هم در مورد ایمن بودن مصرف زیاد تن ماهی توسط کودکان نگران هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، یکی از منابع غذایی خوب برای کودکان که می‌تواند سرشار از پروتئین مرغوب، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین‌های محلول در چربی باشد، انواع ماهی‌ها می‌باشد.

امروزه بسیاری از والدین ممکن است ترجیح دهند که به جای تهیه و طبخ ماهی برای کودکان خود برای آنها ساندویچ‌هایی با انواع تن‌های ماهی تهیه نمایند.

در این زمینه برخی از مطالعات علمی نشان دادند که مصرف یکبار در هفته تن‌های ماهی در کودکان می‌تواند با بهبود یادگیری‌ها و ارتقای وضعیت ذهنی آنها در ارتباط باشد.

اما برخی از متخصصان سلامت هم در مورد ایمن بودن مصرف زیاد تن ماهی توسط کودکان نگران هستند.


آیا مصرف تن ماهی برای کودکان مضر است؟

برخی متخصصان سلامت در کانادا معتقدند که انواع ماهی‌های تن قابلیت بالایی در جذب جیوه موجود در آب‌های آزاد دارند و بنابراین مصرف زیاد تن‌های ماهی در کودکان می‌تواند با بروز مسمومیت‌های ناشی از فلزات سنگین در ارتباط باشد.

نکته مهم در این زمینه آن است که مصرف تن ماهی در کودکان کم سن و سال‌تر باید با دقت بیشتری صورت گیرد.

چه مقدار مصرف تن ماهی برای کودکان ایمن است؟

توصیه متخصصان تغذیه آن است که کودکان بین 5 تا 11 سال بیش از 150 گرم تن ماهی در هفته مصرف ننمایند. بهترین میزان مصرف تن ماهی در کودکان زیر 5 سال هم مقدار 75 گرم در هفته می‌باشد.


بهترین نوع تن ماهی برای کودکان

تن‌های ماهی سبک و رژیمی از بهترین انواع تن ماهی برای کودکان می‌باشند.

به علاوه این که برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که کنسرو ماهی سالمون نسبت به کنسرو تن ماهی منافع بیشتری برای سلامتی کودکان دارد.


توصیه به والدین

در هر حال بهترین توصیه آن است که کودکان به جای مصرف تن ماهی، به مصرف منظم ماهی در هفته عادت نمایند تا به این صورت یک عادت خوب غذایی در رژیم غذایی آنها ایجاد شود.

* کارشناس ارشد تغذیه و ارتقای سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.57914s, 19q