سازمان جهانی بهداشت (WHO) و بانک جهانی هشدار دادند: خدمات بی‌کیفیت بیمارستانی هزینه‌های گزافی را به تمامی کشورها تحمیل می‌کند.

هزینه سنگین خدمات بیمارستانیِ بی‌کیفیت برای کشورها

سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت (WHO) و بانک جهانی هشدار دادند: خدمات بی‌کیفیت بیمارستانی هزینه‌های گزافی را به تمامی کشورها تحمیل می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، پایین بودن کیفیت خدمات مراقبت و سلامت موجب بیمار شدن مردم می‌شود و سالانه تریلیون‌ها دلار برای مراکز خدمات سلامتی بار مالی ایجاد می‌کند.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت و بانک جهانی آمده است: استفاده نابجا از داروها، درمان‌های نامناسب و عفونت‌های بیمارستانی در سراسر جهان به بیماران آسیب وارد می‌کند و به از دست رفتن توان تولید و هزینه‌های گزاف خدمات مراقبتی منجر می‌شود. تنها هزینه اشتباهات دارویی حدود ۴۲ میلیارد دلار در سال برآورد شده است.

همچنین در کشورهایی با درآمد پایین حدود یک دهم بیماران در بیمارستان دچار عفونت می‌شوند. در این گزارش همچنین بر نبود قوانینی تاکید شده که به بیماران امکان می‌دهد تا بدون نسخه پزشک اقدام به مصرف آنتی بیوتیک‌ها کنند که عامل افزایش مقاومت آنتی میکروبیال است.

حتی در کشورهایی که قوانین مصرف دارو به درستی اعمال شده اشتباهات دارویی در یک دهم نسخه‌های پزشکی مشاهده می‌شود که اغلب اشتباهات مربوط به دوز مصرفی است. همچنین در این گزارش بر مطالعه‌ای تاکید شده که نشان می‌دهد تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد بیماران در کشورهایی با اقتصاد در حال توسعه یا انتقالی مطابق با دستورالعمل‌های کلینیکی با دارو درمان می‌شوند.

به گزارش روزنامه تلگراف، اگرچه در سال‌های اخیر در بسیاری از مناطق جهان پیشرفت‌هایی به طور مثال در افزایش طول عمر مبتلایان به سرطان و بیماران قلبی بدست آمده است اما در این گزارش برآورد شده که پیامدهای خدمات مراقبتی نامطلوب سالانه هزینه چندین تریلیون دلاری به همراه دارد.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =