یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
کد خبر: 249047

تصمیم برای ترک رابطه دشوار است. این انتخاب همیشه با احساس گناه، شکست، شرمندگی و ناامیدی و یأس همراه است.

آیا باید از این رابطه دست کشید؟

سلامت نیوز: تصمیم برای ترک رابطه دشوار است. این انتخاب همیشه با احساس گناه، شکست، شرمندگی و ناامیدی و یأس همراه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران بانو، برای اینکه بتوانید با حقیقت زندگی‌تان رو به رو شوید و مطمئن شوید تصمیم‌تان اشتباه نبوده باید نشانه‌هایی را که دلیل کافی برای ترک رابطه هستند جست‌و‌جو کنید. واقعیت این است که ماندن در رابطه‌ای که با این مشکلات همراه است و نتوانسته‌اید اوضاع را بهبود بدهید یعنی دریغ کردن فرصت و امکان یک زندگی خوب از خودتان و شریک زندگی‌تان!


  رفتارهای غیر قابل پذیرشی که به مرور زمان بهبود پیدا نکرده‌اند

به هر دلیلی ممکن است رابطه را با فردی شروع کرده باشید که در همان ابتدای رابطه عادت‌ها، رفتارها و مشکلات غیر قابل پذیرشی داشته است اما شما همواره امیدوار بوده‌اید که به مرور زمان این رفتارها تغییر کنند. مواردی مثل اعتیاد، کنترل، تهدید، وسواس، وابستگی‌های نامتعارف به خانواده و انواع خشونت، رفتارهای غیرقابل پذیرشی هستند که اگر در روند رابطه بهبود پیدا نکنند شما حق دارید به ترک رابطه فکر کنید و این تصمیم را عملی کنید.

پنهان کاری

بعضی از روابط با پنهان کاری شروع می‌شوند. طرف مقابل شما ممکن است برای حفظ شما در رابطه حقایق مهم و مشکلاتی را پنهان کرده باشد به این امید که به مرور زمان و پس از تثبیت رابطه بتواند آن را در میان بگذارد. خیلی از این پنهان کاری‌ها در مدت کوتاهی پس از شروع رابطه مشخص می‌شوند. مواردی مثل وام‌های کلان که پرداخت آن مشکل است، ازدواج قبلی، داشتن فرزند، بیماری‌های روانی جدی، بیماری‌های تهدید‌کننده و چیزهای دیگری که می‌تواند در اساس رابطه شما مشکل ایجاد کند، نمونه‌هایی از پنهان کاری هستند.


  نیازها و خواسته‌های متفاوت

یک رابطه سالم با پذیرش تفاوت در نیازها و خواسته‌ها آغاز می‌شود. برای اینکه یک رابطه خوب داشته باشید اصلاً لازم نیست شبیه هم فکر کنید یا همه خواسته‌ها و تمایلاتتان شبیه هم باشد. اما اگر احساس می‌کنید این تفاوت‌ها عمده و شدید هستند ادامه رابطه بدون شک به نفع هیچ کس نیست. تمایلات و گرایش‌های جنسی کاملاً متفاوت، رؤیاهای نامحقق، برداشت‌های متفاوت در مورد موضوعات اساسی رابطه مثل نحوه خرج کردن پول، داشتن فرزند، تعداد فرزندان، مراقبت از والدین، روابط خانوادگی و دوستانه، کار و تحصیل و نحوه حل مشکلات و چالش‌ها موضوعات مهمی هستند که باید درباره آنها به توافق‌های ضمنی رسیده باشید.


  تهدید، ارعاب و خشونت

بسیاری از روابط با احترام، ابراز علاقه، صمیمیت، توجه و مراقبت شروع می‌شوند. شما هم ممکن است چنین رابطه‌ای را شروع کرده باشید با این حال به مرور زمان متوجه رفتارهای ناخوشایندی شده‌اید که به هیچ روشی نتوانسته‌اید آنها را رفع کنید. اگر شریک زندگی شما شخصیت کنترل گری دارد، توهین می‌کند، با تحقیر و خشونت رفتار می‌کند و زندگی شما همواره در سایه ترس از حضور اوست یا در رابطه احساس امنیت نمی‌کنید و همیشه از آن فرار می‌کنید این رابطه به شما هشداری جدی می‌دهد.


  احساس بی‌اعتمادی

اعتماد مهم‌ترین چیزی است که باید در یک رابطه احساس کنید. اگر اعتمادتان را به رابطه از دست بدهید ادامه رابطه اغلب دشوار است. زندگی بدون احساس اعتماد فرسوده‌کننده است و به شما، شریک زندگی‌تان و فرزندانتان آسیب می‌زند. نشانه‌های بی‌اعتمادی ساده و مشخص هستند. اگر شما همیشه زیر سایه دودلی و شک در مورد انگیزه‌ها، علایق، توانایی‌ها و دلایل شریک زندگی‌تان هستید این به معنای بی‌اعتمادی است.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha