پليس روماني شبكه قاچاقچيان انسان را درهم شكست

۱۳۸۶/۰۱/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2496
پليس روماني شبكه قاچاقچيان انسان را درهم شكست

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاري فرانسه از بخارست ، ويورل الگس از مقام‌هاي پليس مرزي منطقه " تيميس " در غرب روماني اعلام كرد كه شبكه مزبور توسط شش تن از شهروندان اين كشور اداره مي‌شد و اين شبكه از ماه مه ‪) ۲۰۰۵‬ ارديبهشت ‪ ( ۸۴‬تا نوامبر ‪ ) ۲۰۰۶‬آبان ‪ ( ۸۵‬مبادرت به اعزام حدود ‪۴۰۰‬ تن به صورت قاچاق به ايتاليا كرده است .

مقام مزبور افزوده اين شبكه شش نفره براي تهيه مدارك جعلي و اعزام افراد به ايتاليا بين ‪ ۳۰۰‬تا ‪ ۷۰۰‬يورو از مشتريان و مراجعان خود دريافت مي كرده‌اند .

براساس اين گزارش ، روماني از سوي اتحاديه اروپا براي بهبود وضعيت امنيتي مرزهاي خود و متوقف كردن قاچاق انسان از مرزهاي اين كشور به ديگر كشورهاي اروپا ، از سوي اتحاديه اروپا تحت فشار قرار گرفته است .

اتحاديه اروپا الحاق روماني را به اين اتحاديه در سال جاري ( ‪( ۲۰۰۷‬ به انجام اصلاحات و اقدام‌هايي موكول كرده كه بخشي از آن بهبود شرايط امنيتي مرزهاي روماني و اتخاذ تمهيدات لازم براي جلوگيري از قاچاق انسان از مرزهاي اين كشور به ديگر كشورهاي عضو اتحاديه اروپا ، است .

شايان ذكر است كه پس از سقوط نظام كمونيستي در روماني ، اين كشور بيش از هر يك از ديگر كشورهاي اروپاي شرقي يا بلوك شرق پيشين عرصه فعاليت قاچاقچيان انسان شده است .

قاچاق انسان از روماني به ديگر كشورهاي غرب چند سال پيش بخاطر افشاگري‌هاي تكان‌دهنده اي كه درباره فروش نوزادان و كودكان رومانيايي در اروپا و آمريكا، صورت گرفت ، بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي غربي داشت .

رسانه‌هاي غربي چند مورد از فروش نوزادان بي‌سرپرست يا وابسته به خانواده‌هاي فقير و كم در آمد رومانيايي را به زوج‌هاي بي‌كودك و نسبتا مرفه و ثروتمند در اروپا و آمريكا افشا كرده و در اين ميان يك گزارشگر رسانه‌هاي غرب در پاسخ به پرسشي در اين زمينه تصريح كرده بود كه يكي از دلايل اصلي خريد نوزادان رومانيايي از سوي زوج‌هاي غربي ، شباهت آنان به كودكان اروپاي غربي و آمريكا است .

وي خاطرنشان كرده بود كه رنگ روشن پوست و شرايط فيزيكي نوزادان رومانيايي در آينده هيچ مشكلي براي زوج‌هاي جوان بي‌كودك در اروپا و آمريكا به وجود نخواهد آورد و جاي هيچ شك و شبهه‌اي كه نوزاد خريداري شده فرزند واقعي اين زوج‌ها است ، باقي نخواهد گذاشت .

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.39875s, 19q