سخنگوی کمیسیون آموزش

معلمان بازنشسته مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند

۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 249784
معلمان بازنشسته مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند

سلامت نیوز:سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: استفاده از معلمان بازنشسته دولت را متضرر نمی‌کند و معلمان بازنشسته مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار ، سیدحمایت میرزاده با بیان اینکه معلمان بازنشسته مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند، گفت: ۶۵ هزار نفر در سال جاری در آموزش‌وپرورش بازنشسته می‌شوند که بی‌شک برای جبران بخشی از کسری نیرو می‌توان از بخشی از آنان برای ادامه همکاری دعوت کرد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: از معلمانی که ۳۰ سال خدمت‌شان به اتمام رسیده است می‌توان در مدارس استفاده و معضل کمبود معلم را رفع کرد.


درواقع نیازی به بازنشسته شدن تمامی معلمان در پایان سال نیست و آموزش‌وپرورش می‌تواند به دلیل کمبود نیرو از تعدادی از آن‌ها استفاده کند. وی ادامه داد: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مورد افرادی است که به‌صورت تمام‌وقت و ۸ ساعت در روز کار می‌کنند.


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از معلمان بازنشسته دولت را متضرر نمی‌کند زیرا به‌صورت حق‌التدریسی جذب می‌شوند و بر اساس قانون نیز حداکثر ساعات مجاز برای استفاده از بازنشستگان یک‌سوم ساعات اداری کارمندان رسمی است و حق‌الزحمه این افراد متناسب با ساعات کاری آن‌ها حداکثر معادل یک‌سوم کارمندان رسمی همان شغل تعیین و پرداخت می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.71487s, 18q