«برخی از شرکت‌های هندی به خریداران ایرانی گفته‌اند بانک‌های هند به آنها دستور داده از ششم آگوست، ۱۵ مرداد، به بعد هیچ تراکنش مالی با شرکت‌های ایرانی انجام ندهند تا ببینند وضعیت تحریم‌های احتمالی چه خواهد شد.

کوچ هندی‌ها، چینی‌ها و کره‌ای‌ها از بازار دارویی/کاهش ذخیره دارویی کشور

سلامت نیوز:«برخی از شرکت‌های هندی به خریداران ایرانی گفته‌اند بانک‌های هند به آنها دستور داده از ششم آگوست، ۱۵ مرداد، به بعد هیچ تراکنش مالی با شرکت‌های ایرانی انجام ندهند تا ببینند وضعیت تحریم‌های احتمالی چه خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شرق ،کره‌ای‌ها نیز اعلام کرده‌اند پس از ماه نوامبر به بعد نمی‌توانند از شرکت‌های ایرانی پول دریافت کنند و از آنها خواسته‌اند اگر قصد خرید دارند تا پیش از این تاریخ اقدام کنند. شرکت‌های خصوصی چین‌ نیز که با آمریکایی‌ها مراوده مالی دارند، علاقه‌ای به همکاری با ایران ندارند؛ به‌ طوری‌ که پس از صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا پولی را که شرکت‌های ایرانی برای معاملات حواله کرده بودند، عودت دادند.»

«قطعا یکی از برنامه‌های آمریکا، افزایش فشار به ایران در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی است. بنابراین باید آمادگی لازم برای مقابله با چنین شرایطی را داشته باشیم.»

این بخشی از سخنان وزیر بهداشت در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بود. وزیر بهداشت در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که به گفته برخی از کارشناسان شاید حالا برای چاره‌اندیشی برای تأمین دارو و مواد اولیه دارویی برای ک